| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat pe data de 14.03.2012 un telefon samsung S5380 Wave y. Iar pe revista de la internity scrie ca are si gps. Stiti cumva cum il pot activa?

1 răspuns:
| radu75 a răspuns:

Nu ai de unde sa l activezi omule. In brosura spune doar ca suporta gps sa a-gps. Trebuie sa cumperi un pachet de date. Mergi cu tel la internity, te lamuresc cei de acolo. Mai poti incerca si la service gsm, ei au niste programe cu care poti avea gps pe telefon. Pachetele astea se pot cumpara si de pe net dar nu stii sa l instalezi tu.