| laura23 a întrebat:

Moara cu noroc de I. Slavici e pentru bac? sau In vreme de razboi de I.L.Caragiale?

3 răspunsuri:
| OanaG a răspuns:

Ar trebui sa le inveti pe amandoua, mai precis sa stii cate ceva din toate operele studiate, noi nu stim subiectele ca sa te puttem ajuta.Nu se stie ce opera va pica! Bafta

| iuliaoprea a răspuns:

Cred ca Moara cu noroc. Asta a fost anul trecut pentru bac, daca nu s-a schimbat, asta e.

| mrrry a răspuns:

Poi la bac iti zc sa analizezi o nuvela si tu poti alege una dintre elehappy