| anonim_4396 a întrebat:

Nu e lumea asta ipocrita degeaba? Baietii mai ales pana la 25 de ani sunt majoritatea vazuti ca niste perversi care vor doar sex si se uita la filme po-rno, dar faza amuzanta ca porcaria aia de "50 shades of grey", cartea a vandut peste 100 de milioane de copii si majoritatea au fost femei la 30 35 de ani care au cumparat-o, si filmul a fost mai mult vazut de fete 18-30 de ani. Nu zic ca baietii sunt sfinti, nu vreau sa insinuez asta pentru ca nu sunt ipocrit, ma enerveaza faptul ca de la o femeie de 40 de ani pana la o fata de 15 ani toate zic "baietii sunt niste perversi" si vezi domne fetele sunt maicute laughing.

56 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Apăi, doamne ferește, dar măicuță nu sunt.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Si la ce te-asteptai? Ipocrizia e in floare in ultimii ani. In cazul multora pare sa fie deja un mod de viata.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu stiu de sondajul lui Depress dar eu am citit in ziar. M-a si mirat cand am citit laughing ca na, ipocrizia.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca aia din ziar nu citau un sondaj autentic e fix tot aia. Sa-mi spuna cineva institutul x de sondare a opiniei publice sau s-au analizat vanzarile de bilete ceva palpabil, nu ca a scris in ziar.

| Doub a răspuns:

M-am uitat la film de curiozitate. Stiam ca e oribil, da' nici chiar asa.

| anonim_4396 explică (pentru Doub):

Care a fost scena preferata?batting eyelashes

| Doub a răspuns (pentru anonim_4396):

Speram sa aiba un accident impreuna. Ce romantic, da' nu a fost sa fie.sad

| SkyPilot a răspuns:

Asta este alta gaselnita de scos bani pe care am ignorat-o complet happy Nu am vazut, nu am citit, vai mie, ignorant incult ce sunt!

| KamaSutra a răspuns:

Yoy,m-am uitat la film si am citit si carteastraight facestraight facestraight facestraight face SADIC!
Eu nu pot spune ca doar baietii sunt perversi, ba chiar deloc si fetele sunt, dar le e frica sa recunoasca

| AirănMeidăn a răspuns:

stop oppressing women!
http://i.imgur.com/JXKaiNk.jpg

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Este si ipocrita lumea, dar nu toata.

"si filmul a fost mai mult vazut de fete 18-30 de ani" -
Gresit! Filmul a fost mai mult vazut de fete de 13-30 de ani.
Stiu ce zicwinking

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Alta faza "haioasa" ca e ca in caz de vrei sa faci unie fete ce face ala in film, fuge ca dracu de tine, dar asa filmul e apreciat (si cartea" de partea feminina. ca tot vorbeam de ipocrizie

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ps : stai daca ma gandesc e o diferenta, nu toata lumea arata bine si e putred de bogat, utasem da

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Depinde acum.
Daca fata e cu capul pe umeri, fuge si iti face si plangere.
Daca e una vai de ea, sta, n-are niciun stress.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

laughing Da, dar stii ca mai exista si fenomenele alea care stau cu mosi urati, dar putrezi de bogati.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Daca fata e cu capul pe umeri, fuge si iti face si plangere. " ce treaba are una cu alta? poate unii se excita asa, sunt multi ciudati pe lumea asta, si fiecare cu ce ii place laughing, faza nu era ca trebuie sa fii nebun sa iti placa asa ceva, faza e ca si fetelor le place asa ceva dar vezi domne numai baietii sunt perversi.

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu tot respectul, da-ne un link cu niste statistici autentice facute pe tema asta si apoi mai discutam. Ca deja asta nu mai e un generalism valabil, ai dat un interval de varsta si spui ca stii ce zici. Si ma indoiesc ca ai facut personal un sondaj.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

N-am nevoie de sondaj si nici nu trebuie sa-l fac ca sa-l demonstrez, trebuia sa mergi prin cinematografuri cand a fost nebunia cu FSOG, si poate da, nu 13-30, 15-30 ani fiindca este +15.
Treceam pe langa sali si erau numai copile sa vada filmul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I don't want to see
" faza nu era ca trebuie sa fii nebun sa iti placa asa ceva"- Aha,trebuie sa fii sanatos mintal sa ai o camera cu elemente de echitatie,folosite in alte scopuri, si o proasta pe care sa folosesti toate elementele de echitatie,iar dupa ce ca este injosita si jignita de chestiile alea ( bine,ca si ii place) pe ea nu o supara.
O supara cand o bate ala, fiindca nu mai folosind alea nu mai avea antrenament, dupa o perioada de timp sa incerci din nou ti se pare brutal.
Pe scurt: Ba da, trebuie sa fii nebun sa-ti placa asa ceva.

" faza e ca si fetelor le place asa ceva dar vezi domne numai baietii sunt perversi."- Aham, care fete? raised eyebrows

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

N-ai cum sa demonstrezi nimic bazandu-te pe observatii facute la 1 2 cinematografe. Dom'le statistica e statistica, nu afirmi tu sigur diverse lucruri fara sa faci un studiu asa cum trebuie.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Nu pot sa demonstrez ca se uita alea de 15 ani? /:)
http://postimg.org/image/nso2e0g1n/
Aha, cat despre partea cu 30, acolo stie Endoryus.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea fetelor care suspinau in timp ce citeau cartea sau se uitau la film si au numit povestea o poveste de dragoste exceptionala. Daca nu le-ar fi placut, nu s-ar fi dus sa vada filmul sau nu ar fi citit cartea. Este destul de simplu, atunci cand nu iti place ceva nu o faci. Exceptand cazurile de masochism. Si imi este mai greu sa cred ca toate fetele si femeile care asteptau la rand la film sunt masochiste in secret, decat sa cred ca pur si simplu este vorba de o fantezie. Evident, mai sunt si fetele care au incercat cartea din curiozitate sau filmul, dar acelea nu intra in discutia de fata, pentru ca pun pariu ca au fost mult mai putine decat cele care au citit-o din placere.
Cat despre faptul ca trebuie sa fii nebun sa iti placa asa ceva... Fiecare cu fetisurile lui. Exista pe lumea asta multi oameni cu multe fetisuri ciudate, dar pe care nu le mentioneaza in public si exista mult mai multi adepti ai SM decat ai crede. Avand in vedere ca normalitatea este decisa de majoritatea societatii si avand in vedere ca majoritatea indivizilor unei societati au tendinta sa nu isi admita fetisurile in public, nu stiu cum poti declara cu vehementa ce este si ce nu este normal cand vine vorba de preferintele sexuale ale oamenilor.
Si nu in ultimul rand, atat timp cat oamenii si societatea vor exista, va exista si ipocrizia, tocmai din cauza mentalitatii "nu este normal". Pentru ca "nu este normal" sa recunosti ca iti place SM sau ca ai fetisuri dubioase, multi nu o vor face si vor condamna acest tip de comportament chiar daca in sinea lor sunt tentati de el. Dar in public nu vor recunoaste, mai mult din teama de a fi judecati. Unii o vor recunoaste in fata prietenilor apropiati, altii o vor face in fata partenerului, altii o vor tine pentru ei, iar altii vor incerca sa isi renege aceasta placere pana in punctul in care nici nu mai sunt constienti de ea.
Iar acum, revenind la fete, ce fata este crescuta sau educata sa recunoasca ca ii place sexul dur sau ca are nu stiu ce fetisuri? Niciuna. Pentru ca fetele in societate sunt crescute dupa principii de genul: sa fie bine educate, delicate, gospodine, cuminti, la locul lor etc. Ca mai sunt unele care simt nevoia sa atraga atentia, sa iasa complet din standardele sociale si sa nu fie nici delicate, nici educate, nici gospodine, nici cuminti este altceva, dar pun pariu ca fetelor de genul asta nu le va fi rusine sa recunoasca ca sunt interesate de alte tipuri de sex. Dar, majoritatea fetelor nu o vor recunoaste si asa cum am spus un pic mai sus, unele fete vor internaliza atat de mult ceea ce le invata societatea, incat nici nu isi vor mai da seama ce le place si ce nu le place in pat.
Asta ar fi un motiv, iar al doilea, asa cum ai mentionat si Endoryus, ajuta faptul tipul din carte, este aratos si bogat. Iar aici, este vorba de un alt tip de comportament, este cam acelasi tip de comportament pe care il au unii barbati cand vad o tipa foarte buna, dar are un comportament usuratic si spun "nu mi-as trage-o cu ea, nu imi plac tipele folosite de prea multi", dar in sinea lui (ca este constient sau nu), si-ar dori sa faca sex cu ea.
Acum nu zic ca toti care fac treaba asta trec prin tipul asta de comportament. Unii tipi chiar nu si-ar trage-o cu fete bune cu comportament usuratic, asa cum nici toate fetele nu si-ar dori un barbat ca individul din carte. Dar pentru cei care o fac, cam asta este logica sau o parte din procesul de gandire.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Habar am ce e ala "SM".
Eu spun normalul din punctul meu de vedere normal.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

La capitolul "discutat despre sex" fetele stau cel mai rau parerea mea. la ce ma refer, fetele nici macar ele intre ele nu vb despre asa ceva, adica ce le-ar place ce ar face etc pentru ca o sa existe mereu ganduri "rele" intre voi pe langa care baietii nu pierd nici o ocazie sa vb sau sa dea mari laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Sado masochism / masochist, cred

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Aham, care fete" as zice toate in afara de tine dar avand in vedere ca in materie de sex nu ai habar de nimic, nu pot zice sigur. inca nu stii ce iti place si ce nu cum zice Bunny, tie "Nu iti place" pentru ca asa crezi ca e bine, nu ca ai incercat si chiar nu ti-a placut.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I don't want to see

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Shh ca sunt mai mare ca tine. asculta de cei mai invarsta ca tine ca stiu mai bine laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

I don't want to see Ce-ar fi sa nu?

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu cred ca doar te prefaci. Nu poti demonstra ca se uita preponderent fetele intre 13-18 sau cum ai zis prima data fara un studiu facut cum trebuie nu pe ce crezi tu si vezi la doua trei cinematografe. Daca vrei sa faci pe nestiutorul fa in continuare, asta nu schimba nimic.

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Ma prefac ca fetele se uita la FSOG? confused
Sa fac pe nestiutorul? confused
Situatia ma depaseste.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"nestiutorul?" iti place sa faci pe baiatul a? laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Nuu,am luat cuvintele exact asa cum le-a scris.
E vina mea ca ma crede baiat?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai e vina ta ca nu ai scris "a" la sfarsitul numelui tau straight face

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

SM este, intr-adevar, sado-masochism. Sau cel putin despre asta sustine autoarea ca este vorba in carte, desi a fost putin pe langa. Dar despre asta, alta data. happy
Asteapta sa mai cresti putin, vei vedea ca definitia ta a "normalului" se va schimba extrem de mult. tongue

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

"Depress" inseamna "a deprima".
Ce ma intereseaza pe mine daca trebuie sa fie "a" la sfarsit.
O sa-mi schimb eu numele de user, dar habar n-am altul.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu stiu exact ce sa zic. Prietenele mele discuta despre sex, o parte dintre ele. Dar de regula doar chestii normale. Despre chestii mai dubioase, mai rar. Acum nu stiu daca nu le intereseaza sau nu vorbesc pentru ca nu vor. Oricum, in tara mentalitatea este un pic mai inchisa.
Am cunoscut cateva tipe americance si ele discuta foarte deschis despre sex. Acum nu stiu daca depinde de la tara la tara sau numai de "norocul" meu si de tipele peste care am dat. laughing Dar oricum, probabil ca este vorba de cate putin din ambele.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

N-as prea crede sa ma schimb eu la capitolul relatii si tot ce tin de ele.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Iti zic eu unul original. "Depressa" laughing,

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

straight face

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ce sa zic, arunca cu pietre in mine. eu macar am incercat laughing

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As arunca cu artificii blushing.
Sau te-as da intr-un carusel happy.

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa iti schimbi preferintele personale doar ca sa iti schimbi atitudinea sau perspectiva din care privesti unele lucruri. tongue

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru anonim_4396):

Auzi tu aberezi aicea, eu m-am referit strict la ce-ai zis la inceputul inceputului cand dadeai degraba si procente si majoritati si categorii sigure de varsta. Fara o cercetare statistica nu poti sa afirmi asa ca vrei tu si-ai vazut la 3 cinemauri fete mai multe. Daca vrei sa intelegi bine, nu, fa caterinca daca vrei da nu cu statistica. SI nu stiam ca esti fata, te-am pus eu sa-ti pui tipul ala la avatar?

| anonim_4396 explică (pentru AlexanderAdrian):

Imi place tipul din avatarul meu blushing.

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Esti mana in mana cu Endoryus.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Da da. conspiram impotriva ta laughing

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, intr-adevar. El este partenerul meu in crime. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Crime? surprise Voi nu erati cu SM-ul?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Facem multi-task, ne ocupam de mai multe rolling on the floor

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa cum spune si Endoryus, ne ocupam cu diverse. Insa multe vor ramane secrete. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Nu v-ar fi rusine :O...

| OoBunnyoO a răspuns (pentru anonim_4396):

Hmm...lasa-ma sa ma gandesc...nu. tongue Unele lucruri nu trebuie stiute niciodata. Pentru binele tuturor. Evident. laughing

| anonim_4396 explică (pentru OoBunnyoO):

Asta zic si eu laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu doar băieții până în 25 de ani privesc filme po.rno. big grin Deși nu-mi place să fac asta, o să dau un exemplu din familie: tatăl meu.
Cât despre 50 shades...mda, nu pot să neg. Femeile și-au cam pierdut demnitatea.