| anonim_4396 a întrebat:

Nu mai suport! Stau in Bucuresti si afara sunt 36 de grade celsius crying acum cateva minute am iesit afara din casa si era un aer foarte cald, adica nu ma refer ca este cald din cauza soarelui, este un aer cald incat nu pot sa respir plus ca sunt si transpirat! Ce sa fac? crying

Răspuns Câştigător
| VadTot a răspuns:

Pai te contrazic un pic afara nu sunt 36 ci peste 40 cu siguranta! Pai cel mai bine este sa nu mai iesi afara daca esti nevoit sa iesi imbracate cat mai subtire si imbracaminte de bumbac ori in! si nu uita de sticluta de apa. Daca trebuie sa mergi undeva te sfatuiesc sa folosesti metroul! ok? Daca stai in casa, cit mai multe dusuri..si cand iesi din dus.te sfatuiesc sa nu te stergi complet ci sa te mai lasi cu putina apa pe tine... ok? si nu uita hidrateaza te.nu astepta senzatia de sete!

5 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Fa un dus cu apa rece!

| ionutzul31 a răspuns:

Du-te la metrou laughing

| Măduuțaa a răspuns:

Buna! Nici eu nu prea mai pot.Am si un copil mic care este mai mereu transpirat si florile mele care nu prea mai par flori.Te contrazic, sunt peste 40 laughing.Fa si tu un dus rece, iar daca trebuie sa te duci undeva sa te duci cu metroul de exemplu thinking Dar simti rafalele alea de aer fierbinte?

| JhonMirchu a răspuns:

Bea un ceai cald si fa un dus fierbinte, dupa care o sa iti fie corpul la o temperatura ridicata, iar nu o sa iti mai fie atat de cald, orice ai face, nu bea apa rece, tot ce o sa rezolvi e o racoreala rapida dupa care o sa explodezi de cald.

| RelaxedGirl a răspuns:

Sterge-te de transpiratie...da drumul la aerul conditionat...ori la ventilator, pune-ti niste muzica si Bucura-te de atmosfera!happy
Peace!