| bleakk a întrebat:

Nu pot sa mai înțeleg generație actuale de fete de 16-18 ani. Ca si baiat, care încearcă sa abordeze si sa creeze relații, sunt putin debusolat si nu prea mai stiu cum sa procedez. Citesc si ma documentez pe internet cum ca fetele isi doresc un anumit tip de baiat, desigur ca nu se poate vorbi de ceva general, dar exista un asa-zis tip de baiat preferat de majoritatea fetelor. Nu încerc neaparat sa-mi schimb personalitatea si sa ma mulez astfel încât sa fiu placut, chiar daca in mod inconștient asta facem cu toții, dar as vrea sa ma specializez si sa înțeleg psihologia acestor fete. Ori vor un baiat atent cu ele, dragastuos care sa le ofere atenție si sa se comporte intr-un mod cat mai placut, pe de alta parte, realitate pare ca contrazice asta. Don cate observ, majoritatea sunt interesate si fascinate mai mult de baiatul acela indiferent si poate chiar arogant intr-o prima faza. Acela care face parte dintr-un grup anume de prieteni, care este popular si știe sa se descurce, dar care totusi nu le oferă atenție, iar baiatul acela care încearcă si poate se straduieste sa intre in atenția unei fete, nu trudește. De ce pentru unii este asa de usor si practic trebuie sa aleagă din Mulțimea de fete care il simpatizează, iar alții in ciuda strădaniilor si poate caracterului frumos nu reușesc?

5 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Alea care se uită după acel băiat indiferent nu vor ceva serios. Tu doar fii tu și fă ceea ce simți. Încerci prea mult să fii cum vor ele și uiți să fii cum vrei tu. O fată te va aprecia cu adevărat pentru ce ești tu, 100% original. Aceea să știi că e fata care chiar te merită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca fetele la varsta aia sunt mai interesate de atentie si distractie decat alte chestii. Da da, vor venii prostii sa spuna ca vai doamne sunt mature de dau in gropi si vor "relatii adevarate" dar nici aia care zic prostia aia nu cred asa ceva. Ca si baiatul si fata vrea ceva mai matur si mai de familie dupa mai multi ani, toate vor distrate si plimbate atunci.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Inteleg unde vrei sa bati.Totusi caracteristicile generale pentru un seducator tot aceleasi sunt,doar ca de data asta trebuie sa abordeze problema din alt unghi. Oamenii au evoluat : oamenii primitivi isi cucereau femeia prin care stia da cu pumnul mai tare ( elimina masculul curent ), In vremea lui DaVinci era romantismul in floare,deci daca stiai sa faci poezii sau sa pictezi erai in vizor, iar azi daca esti imbracat bine si ai o imagine buna esti luat in vizor. De ce trebuie sa fii imbracat bine si sa ai o imagine buna? Pentru ca fetelor le plac baietii determinati, cu o viziune in viata, cu gusturi, cu o anumita carisma si respect de sine.Deci daca ai grija de vestimentatia ta si de imaginea ta /total, o sa ai un plus. Bineinteles ele se vor prinde mai tarziu cu ce nenorocit stau si relatia lor se va destrama la un moment dat.Chiar am facut un experiment cu colegii mei pe tema asta am abordat 5 fete imbracat la camasa, vesta si papion, dupa care am abordat 5 fete imbracat intr-o bluza decolorata, adidasi vechi, si pantaloni largi.E greu sa le retii pentru 5 minute, dar daca o faci si stii sa faci tranzitii, te descurci.Dar mai frumos e cand ea iti da acel "flas", tu mergand cu telefonul la ureche, imbracat la 4 ace, nu?

| Alexandra4500 a răspuns:

Ce mult imi plac intrebarile de genu. De ce? De ce? De ce? Raspunsul meu, De ce nu?

| OmniSpirit a răspuns:

Ce te face sa crezi ca dupa ce vei cucerii fata de acest gen ai castigat ceva?
Crede-ma ca indiferent ce ai face nu o sa le multumesti pe deplin. Sau daca da va fi foarte rar si mai subtil.

Nu trebuie sa fi pe gustul lor, incearca sa fi pe gustul tau. Imbracate si gandeste asa cum te simti cel mai bine in pielea ta. Fi cat mai natural si fie cine ar fi nu modela nimic pentru ochii nimanui.
Crede-ma ca o femeie adevarata in esenta ei doreste un stil natural. Nu turma de bovine.

O femeie care este magnetizata doar de aparente, sfatul meu fugi cat poti de ele.
Mai bine iti mentii naturaletea si la momentul potrivit atragi partenera potrivita. Decat sa traiesti mobila de lux pentru una care habar nu are pe ce lume traieste.
Genul asta sunt doar pentru placeri materiale ca ceva serios si inteligent nici vorba.

Degeaba ii spui unui lup sa nu urle la luna ca indiferent cat va urla, luna nu ii va raspunde.
Asa si cu straduinta ta. Trebuie ca persoana respectiva sa rezoneze macar pe jumatate cu tine altfel vei avea numai probleme in viata.

Pai la ce te astepti la o generatie care socializeaza online si in real sunt alte persoane.
Stai linistit ca sunt fete care abia te asteapta dar fi si tu rabdator, viata o sa iti ofere si fata visurilor tale.

Succes!