| girls_9639 a întrebat:

Nu stiu ce profil de liceu sa aleg.
Voi la ce sunteti?

Răspuns Câştigător
| LightingManuel a răspuns:

Sa te pregatesti de fundita!
Poti alege profil stiinte sociale:se leaga de om si de categoria din care ai pus tu intrebarea (conversatii) acesta este al doilea profil al meu preferat.La el inveti multa psihologie(2 ore pe saptamana) si filozofie.Nu are multa matematica, informatica...
Profil real":acesta se leaga de matematica-informatica.In el faci mai multe ore de matematica si informatica(programari...)
Profil tehnic(cu multe ramificati) la el inveti multa tehnologie si multe lucruri despre constructii.
Mai este si profil economi:unde inveti contabilitate si te avantajeaza daca doresti sa dai la facultatea de finante-banci.Aici iti trebuie si un cap tare care sa stie matematica si sa ia seama la ce se intampla(multa atentie)
Profil agroturism:acesta il iei daca tu ai de cand sa te duci afara din tara, agroturimul te invata cum sa lucrezi in baruri si restaorante.Ai fi mai bine vazuta in tarile straine avand acest liceu.
Liceu de stilist:care te invata frizerie, unde poti lucra si in strainatate si sa castigi bani grei.
Pai ma bucur ca ti-am fost de ajutor.Acum daca doresti sa ma rasplatesti si tu putin, apasa pe fundita aia din treapta scrisului meu laughingNe mai auzimhappy

3 răspunsuri:
| AG a răspuns:

Eu sunt la stiintele naturii[vreau medicina, si de asta am nevoie]. E un profile echilibrat, tinand cont de faptul ca noi facem absolut toate materiile pana in clasa a XII-A[vreau sa ma refer la faptul ca la filologie, de exemplu: nu mai faci mate, dar vei avea nevoie]. Pentru mine nu e greu, imi place si chimia, si matematica...imi place si fizica, dar la noi proful e foarte exigent, si nu merge ora deloc.
Important e ca tu sa te gandesti bine ce vrei sa faci dupa, si mult mai important: SA ALEGI CEVA CE ITI PLACE! De acum inainte, o data cu alegerea liceului, incepi sa iti decizi viitorul, si conteaza sa nu fie o alegere facuta la "misto".
Succes!

| BRG a răspuns:

Noi sîntem la pensie

| Adriano_3072 a răspuns:

Depinde de tine acum. Eu's la Mate-Info Intesiv si pto sa zic ca e super din punctul meu de vedere. Imi place informatica / bio / chimi pe langa alte materi. Gandeste-te la ce esti buna dar vezi ca la Uman o sa ai mult de citit si o sa faci multa istorie / geografie / Logica (clasa a 9-a) / Psiho si Anteprenoriala (clasa a 10-ea) / Romana, etc.
Gandeste-te cam ce ai vrea pe viitor, macar in general.

NOROC!