| anonim_4396 a întrebat:

Nu stiu ce sa fac sunt clasa a 9-a si deja parca mi se pare totul greusadma stresez cand iau o nota mica.

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Asa e la inceput.Profii noi, colegi noi, lume noua, obiceiuri noihappy
Dar nu e dracul asa negruhee hee
Pana la urma vrei nu vrei iti intri in ritm, cunosti profii, le stii maniile si incepi sa le intri in gratiihappy
Iar notele... mici, mari, pe merit sau nu sunt subiectivehappy

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Off offlove struckLasa ca o sa treci tu si peste asta!big grin
Incearca sa inveti cat mai mult si o sa reusesti sa iei note mari happy
Bafta!kiss

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mai multi am patit asa, sa stii ca te obisnuiesti si devine mai usor. E mai greu la inceput, ca e o schimbare. Incearca sa nu chiulesti si sa nu te izolezi, fa-ti prieteni noi ca e varsta ideala. E mai greu o vreme cu invatatul, dar te obisnuiesti cu ritmul. Nota mica iti confirma ca nu ai invatat destul, nu e o pedeapsa. Nu ai de ce sa te intristezi, invata mai insistent, daca incerci mai greu o sa poti. E un mic efort, dar n-a murit nimeni din astawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate esti la un liceu care iti depaseste nivelul, sau doar tratezi superficial invatatura, nu esti atenta in clasa si cand inveti ti televizorul aprins sau asculti muzica. Daca nu este niciuna dintre acestea, atunci poate treci print-o perioada mai obositoare. Cred ca ar fi bine sa uiti de tot un weekend si sa te distrezi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce sa fac daca nu stiu unde sa urmez dupa clasa 9 in a 10 mai departe sau la colegiu1?