| anonim_4396 a întrebat:

NU stiu cum sa o iau.Ieri prietena mea cea mai buna (T) nu ma mai baga in seama si statea cu o alta fata (K). Iar eu nu aveam ce face si m`am luat la vorba cu noile colege.Eu si cu T avem "pozele noastre" si eu vroiam sa o "bat" pe o colega noua, in baie dar o fata a facut poza si eram fix ca in pozele mele si a lu T.Cand am iesit afara i-am zis ca a ramas fara dop laughing, iar T s`a suparat asa putin. Iar azi cand veneam la scoala, ea era in fata mea cu inca 2 fete. S`a uitat la mine si nu ma salutat nu ma asteptat.Cand a intrat pe poarta scolii iar s`a uitat la mine si iar nu ma asteptat. Iar cand am ajuns la dulapuri.Eu am mers la noua colega care vroiam sa o "bat" cu o zi inainte si am apucato de sanii laughing (asa facem noi). Prima ora am avut desen.Eu m`am dus in banca si ea a venit si sa asezat langa mine.Pana la pauza cea mare a stat cu mine. Iar cand am iesit afara ea a stat cred ca 2-3 min. cu mine si dupa a venit K si 16-17 min a stat cu ea de vorba iar pe mine nu ma baga deloc in seama. Dupa pauza cea mare am avut dirigentie si am facut in lab. de fizica.Eu eram in margine in mijloc era o colega si dupa era T. Toata ora nu ma bagat in seama si se hlizea cu colega. Dupa am avut chimie.Si pentru. ca si la chimie stam cate 3 eram eu, T si K. Toata ora s`a hlizit cu K iar pe mine m-a intrebat de am.Si i-am zis ca nimic.Cand sa sunat sa plecam acasa eu m`am pupat cu colega cea noua (pe obraz) si mi-am strans lucrurile si am iesit la usa asteptandule pe K si T. K a zis ca ea (T) nu`i nesimtita ca mine care am plecat. Iar eu cand am auzit`i chiar am plecat.Pe mess am intrebat`o pe T daca s-a suparat pe mine si ea a zis nu. i-am zis ca le-am asteptat si cand am auzit ca K ma jignit am plecat. Iar T e zis ca din partea ei pot sa ma duc cu unde vreau si sa stau cu cine vreau.Asta ma deranjeaza.Eu zic ca am procedat bine.Adica ce? Ea statea cu K iar eu stateam singura fara nimeni.Asa ca m`am dus la noile colege. Voi ce parere aveti?

2 răspunsuri:
| allyssa a răspuns:

Chiar nu am inteles nimic din ce ce ai scris dar poti sa te imprietenesti cu cine vrei nu sa depinzi doar de o fata care se presupune ca iti este prietena.nu prea cred ca ai mai mult de 12 ani dupa felul cum ai povestit totul, serios acum la varsta ta lucruri din astea se intampla des:vai prietena mea cea mai buna a vorbit cu altcineva, in pauza a stat cu o fata pe care eu nu o suport pentru ca are parul blond si mie nu-mi plac fetele cu parul blond, din nou prietena mea s-a uitat ciudat la baiatul pe care eu il plac si maine nu mai vorbesc cu ea...pe bune faze din astea mai bine le pastrezi doar pentru tine. scuze daca te-a deranjat ceva din ce am spus dar e adevarat.

| ByBySwEetY a răspuns:

Sincer.nu prea inteleg ce vrei sa spui...big grin

dar asa e. normal ca trebuie sa iti faci si prieteni noi

stii proverbul acela: Nu judeca o carte dupa coperta

poate colegele noi nu sunt asa rele cum ati crezut voi.