| RedTMS a întrebat:

Nu stiu daca am nimerit categoria, dar sper ca e cea corecta!happy Vreau sa va pun o intrebare la care vreau sa vad cum raspundeti! Sunt printre multimea de oameni care nu intelege viata in intregime! Eu nu pot intelege si explica de ce viata unui om poate fi perfecta iar a altui om nu! Unii trec prin viata fara probleme, nu sunt asa stresati de cum arata, de note, despre ce cred unii oameni despre ei si totusi le ies totul bine! Exista oameni care se streseaza din greu sa isi faca viata perfecta dar din fericire unii reusesc iar din pacate altii nu! Eu cred ca viata este mai mult decat sa te uiti mereu in oglinda VAI CUM ARAT, CUM IMI STA PARUL, CUM SUNT MACHIATA si ce mai cred este ca intr-o zi acea persoana va ajunge intr-un punct in care nu va mai trebui sa se streseza din cauza faptului ca nu arata nu stiu cum! Deci intrebarea mea s-a cam transformat intr-un raspuns dar asta cred eu despre viata! SA NU CREDETI CA AM PUS ASTA PE TPU CASA MA EXPRIM EU LIBER ASA, ASTA POT SCRIE LINISTIT PE O FOAIE! Eu astept sa va vad raspunsurile si sa vad ce credeti voi despre viata si cam cum o vedeti voi! Va astept raspunsurile iar cel mai frumos raspuns primeste funda! Puteti sa va ecprimati liber!

P.s. Daca nu esti interesat te-as ruga sa nu vi cu insulte sau cuvinte jignitoare!

Scuzati pentru greselile de scriere( daca sunt)! VA ASTEPT RASPUNSURILE!

Răspuns Câştigător
| AdiZone a răspuns:

Frate, eu presupun ca viata trebuie traita, orice clipa conteaza si cel mai mic detaliu care te face fericit trebuie sa profiti de el cat timp ai, pentru ca timpul trece foarte repede, trebuie sa fi alaturi de cei dragi. Eu de exemplu in clasa a 8 a am invatat pe rupte mi-am lasat pe cei dragi, numai toceala proasta, meditatii, invatat, scoala si tot asa, pentru ce pentru nimic ca tot nu am luat cat ma asteptam. Acum ca sunt in clasa a 9 a, mai mereu sunt nostalgic cand imi aduc aminte de colegi si ca nu m-am putut distra prea mult cu ei, si vezi acum regret. deci eu zic sa va traiti momentele la maxim cu se spune! FUNDA?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Viata in intregime nu a inteles-o si nu o va intelege nimeni, nici macar specialistii in fizica cuantica, pentru ca e prea complexa. De fapt, nici nu ar trebui sa asteptam sa ne-o explice ei; fiecare din noi avem discernamant si putem intelege ce se intampla in jurul nostru si ce ar trebui sa facem cu viata noastra. Un dram de intelepciune avem fiecare, sa putem ocoli raul si sa alegem binele.

| T0T a răspuns:

Viața nu e neapărat corectă și nu este egală pentru toți