| golanu23 a întrebat:

O intrebare. stie careva daca masculul de randunica se mai imperecheaza dupa ce partenera lui a murit? am un cuib de randunele pe un hol si vad ca este singur de o perioada bunicica de timp.

Răspuns Câştigător
| Afãrinツ a răspuns:

Da, dar va lua ceva timp. O pasare nu este diferita de un om normal. Tatal meu inca sufera de la pierderea mamei si nici nu vrea sa auda de gasirea alteia. Este exact ca treaba aceea. Dupa ce un om/ animal moare, ii duci lipsa si nu il inlocuiesti aproape niciodata de teama ca sa nu il pierzi pe cel curent. O va face, dar nu foarte curand.