| Flori a întrebat:

Oare care ar fi definitia suprema a dragostei? De ce se confunda, atat de des, iubirea cu dragostea? Si, cel mai important, de ce se spune ca prima dragoste nu se uita niciodata? De ce confundam prima dragoste cu primul(prima) iubit(a) avut(a)?

1 răspuns:
| claudiu_4817 a răspuns:

De ce? de la aceasta simpla intrebare pleaca totul.Nimic nu se confunda aici! daca iubesti pe cineva, faci dragoste cu el\ea, iubirea fara dragoste este ca si un boboc care infloreste dar foarte repede se usuca.doi oameny care se iubesc, se si doresc si daca nu se potrivesc in dragoste la un moment dat se despart.70%iubire,30%dragoste oricand balanta se poate schimba