| Wilder a întrebat:

Oare de ce manualele scolare sunt asa rupte, mazgalite, mototolite? Cel putin asa sunt la mine la scoala.

Răspuns Câştigător
| Akarisu a răspuns:

Asa sunt la toate scolile.si la mine in scoala sunt lafel.asta e din cauza copiilor care nu au grija de ele, care le mazgalesc, care isi bat joc de ele si nu se gandesc la urmatorii copii care vor avea manualele.parerea mea este ca acesti copii ar trebui sa mai cumpere odata manualele, ca ceilalti copii sa profite de frumusetea lor. sper ca te-am ajutat.

3 răspunsuri:
| shalimar a răspuns:

Ehh, macar nu trebuie sa le cumperi.Cartile se deterioreaza cu timpul.Ca mai adauga unii cateva adaosuri cu pixul, ehh, n-ai ce-i face daca proful face lectia imposibil de plictisitoare.
Eu am facut parte din generatia baftoasa.Intotdeauna am primit carti noi, inca calde, vorba vine.Eu,personal,n-am pus un punct pe cartile alea, dar la sfarsit nu mai erau atat de lucioase si colorate ca in prima zi.

| FataTPUpunctRo a răspuns:

Deoarece copii nu au grija de ele

| pitesti a răspuns:

Pentru ca profesorii ne plictisesc si ne apucam sa scriem pe carti ca sa treaca ora mai repede laughing astept stupidurismug multeeee