| anonim_4396 a întrebat:

Optimistii vs pesimistii, care sunt avantajele si dezavantajele din fiecare " tabara ". Voi unde va incadrati, eu la optimistihee hee nu prea renunt sa sper ca totu se termina cu happy end.

Răspuns Câştigător
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Optimismul aduce o stare de bine si confort, insa persoanele prea optimiste, sperand vesnic la happy-end, cum spui tu, vor fi dezamagite!
Pesimistii, pe mine ma indispun! Vesnic nemultumiti si culmea vor sa aiba dreptate! Stiu ei ca "nu va merge","nu e bine","nu cred","nu are cum", etc.
Nu ma incadrez in nici una! Eu sunt la mijloc:REALISTA!

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sunt pesimista.Sunt alergica la roz si detest sa-mi spui ca va fi bine.Asta inseamna ca ma minti in fata.Vad problemele in cifre, niciodata in litere. Daca ai ceva sa imi zici spune-mi daca nu, nu mai sta langa mine sa barfesti pe altul
Daca ploua afara nu te astepta sa ma plang de vreme ca tine, ci sa merg incet lasand ploaia sa-mi spele gandurile
Si inca cevabig grinaca imi pasa de oameni, asta nu inseamna ca le permit si lor sa le pese de mine

| pwp a răspuns:

Eu sunt putin din amandoua big grin

| Rares20funde a răspuns:

Eu ma incadrez in optimisti, mai rar in pesimisti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da Mihaela ai dreptate, uneori ma urc prea sus pe nori si mai cad dar tot cu roz incephee hee, e ceva ce nu inteleg. Nu imi inteleg bunadispozitie fara motiv dar ma bucur de ea laughing. Cred ca sunt mai mult decat paralela cu lumea reala din moment ce eu vad totu roz si pentru fiecare problema gasesc o solutie mai mult sau mai putin nebuna.

xoxo, didi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai de obicei sunt pesimista insa asta depinde si de starea in care ma aflu. Daca am o zi buna sunt optimista, daca nu, sunt pesimista. Oricum depinde mult si de circumstante. Pentru ca nu e necesar sa fii optimist ca sa rezolvi anumite probleme.