| anonim_4396 a întrebat:

Până unde poate avansa poluarea pe Terra? Până la dispariția completă a vieții în aer, sol și oceane?
SAU ne vom adapta la poluare?

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Nu exista adaptare la poluare.Pamintul se scutura cand omul profita prea mult.Sa dau exemple? Pot nimic mai simplu:alunecarile de teren, inundatiile, secetele, incendiile forestiere, valurile de caldura aici ma refer la temperaturi peste 35 de grage in Europa. Poluarea mai poate duce la disparitia albinei si daca albina dispare se stie prea bine omul nu va supravietui mai mult de 3 ani de la disparitia albinelor.

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Vom termina in cele din urma toate resursele limitate si dupa ne vom adapta, asta am facut mereu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ne vom adapta, daca exista motivatie putem face invotatii sa cultivam totul in laboratoare. Robotii vor prelua munca animalelor. Vom muta orasele in zone ferite de fenomene naturale., sau sub pamant. Desigur nu la numarul actual al populatiei., daca e sa ajungem la conditii extreme miliarde de oameni vor muri, Insa restul va supravietui si evolua intr-o lume noua.

Cel mai intelept ar fi daca statele in loc sa cheltuie fondurile pe mentinerea tehnologiei vechi din secolul trecut, sa-i investeasta in cercetare&dezvoltare spatiala., sa putem parasi planeta asta odata. Si daca nu am gasi o planeta optima o putem schimba, sau sa traim in navete spatiale care se auto-sustin cu mii de indivizi.