| KellyGreen a întrebat:

Parca a venit APOCALIPSA. Azi am aflat ca cel mai bun prieten al meu pe care il aveam de la 3 ani si pe care il iubeam mai mult decat pe orcine alt cineva a murit calcat de o masina. Catelusul meu, BOBY a murit! Am planas si plang in continuu si nu pot sa ma opresc.

Am aflat azi ca a murit de la bunica pentru. ca mama nu mi-a spus nimic. Pur si simplu sunt daramata. Nu reusesc sa imi adun gandurile, nu reusesc sa ma opresc din plans va rog spuneti'mi c sa fac? Il iubeam enorm, am crescut alaturi de el si acum parc o parte din mine a plecat odata cu el. In timp ce scriu asta plang si nu mai stiu ce sa fac. Tata o sa imi ia lat catel dar nu o sa fie la fel.Nu vreau alt catel, eu il vreau pe Boby si stiu ca nimic nu il va mai inlocui. Va rog spuneti'mi ce sa fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te si descarcate la cineva drag ca sa te mai eliberezi si sa ai parte de niste vorbe tandre, o sa treaca dar trebuie sa fi mai dura ca sa induri necazurile.

| mona a răspuns:

E normal sa plangi dupa el din moment ce ai crescut alaturi de el dar cu timpu iti va mai trece din durere dar nu uiti, amintesteti clipele frumoase cu,, boby,, la urma urmei toti ne ducem din lumea asta mai devreme sau mai tarziu

| ana1626 a răspuns:

Fii tare! Incearca sa gandesti pozitiv cu toate ca stiu ca nu prea poti.Gandeste-te ca moartea face parte din viata noastra deci nu prea avem cum sa o ocolim cu toate ca la altii poate vine prea devreme.Iti sugerez sa mergi la un psiholog o sa te ajute ENORM de mult sau daca nu vrei sau nu poti merge, poti discuta cu cineva foarte apropiat tie de exemplu mama ta te va ajuta foarte mult sa discuti cu cineva...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia uite cine este rapusa de suparari ai dreptate soro toate necazurile pe capul tau.Dar ce o fi tras sufletul Maicii Domnului vazind ce pateste Mintuitorul, ba ii trageau si cu biciul mai rau ca beciznicii aia la cal, avea si Crucea in spate de darimai magarul de usoara ce era Ia pune mina si gindeste poti vedea si filmul lui M G dar daca stai prost cu inima nu te sfatuiesc.

| rAInBOwGirl98 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vb cu cineva apropiat tie.Te va ajuta sa te mai descarci.Incearca sa fii tare, chiar daca simti ca lumea e pe sfarsite.Incearca sa faci ceva ca sa nu te mai gandesti asa de mult la tristete.De exemplu, ceva placut tie.Un hobby sau un sport.Si dupa o sa vezi,incet,incet lucruriile frumoase. Timpul petrecut, amintiri frumoase, intamplari hazlii.Fi tare!