| ΔH a întrebat:

Pe 29 iunie fac 18 ani, si exact atunci imi expira si buletinul.
Am vorbit cu instructorul de la scoala de soferi, sa incep scoala, in asa fel incat sa o termin in acea perioada sa dau examenul cat mai repede dupa ce fac 18 ani.
Nu pot intra la examen daca nu am buletinul valabil.

Pot schimba buletinul cu cateva zile inainte de 18 ani, astfel incat atunci cand am 18 ani, sa am deja un nou buletin?

Sau alta intrebare: cat dureaza sa il schimb?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt în aceiași situație. Din câte știu eu buletinul se poate schimba cu 3 luni înainte și depinde dacă îl bagi la urgenta în 2-3 zile îl scoți dacă nu durează vreo 2 săptămâni.

5 răspunsuri:
| ΔH explică:

Asa era inainte, stiu despre ce vorbesti.
Dar mai nou (de fapt, mai nou pe naibi, ca e de cativa ani chestia asta)
Expira la fix 18 ani.

| ΔH explică:

Ok, adelina, merci. happy

| matt25 a răspuns:

Nu te supara... dar nu inteleg cum tie iti expira buletinul dupa 4 ani. :-) Buletinul aka cartea de identitate expira dupa 10 ani. Respectiv la 24 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti faci buletinul cu o luna inainte. Mie mi-au spus ca dureaza 2 saptamana... dar a fost gata intr-o saptamana.Prob esti la fel ca mine. vrei sa dai sala fix cand faci 18 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in acceasi situatie fac 18 ani pe 24 octombrie si incep scoala la 1 august.As vrea sa stiu daca pot schimba buletinul acum ca nu pot incepe scoala cu buletinul de la 14 ani.