| anonim_4396 a întrebat:

Pe voi ce va incarca cu energie? Mai ales cand sunteti mai molesiti

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Magneziu cu b6.

| RAY a răspuns:

Orice contine calorii =energie, nu exista alimente speciale, toate dau energie, da exista vitamine foarte importante

| Violleta2022 a răspuns:

Un dus rece daca moleseala este de la caldura, sau o cafea tare, daca moleseala este de la oboseala!

| Sn4k3 a răspuns:

Somnul

| Clorox a răspuns:

Cafeaua si tigara isi fac treaba in cazul meu.

| Dalmore a răspuns:

Cafea si poze cu pisici.

| Yurisa a răspuns:

Cafeaua sad
Nu imi placea inainte, dar inainte de examene, consumam in fiecare zi ca sa ma tin treaza si acum cred ca am dezvoltat o dependenta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ma spal cu apa rece. Si daca tot nu prind energie, fac cuburi de gheata si mi le bag in dos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Singurul lucru care mă mai încărca cu energie sunt urmele de speranță la o viață normală pe care le mai întrezăresc din când în când. Oricum, nu durează mult până mi-e dovedit contrariul și după aia toată energia aia se transformă în frustrare și gânduri de "ce-ar fi fost să fie"... Așa că nu mă stresez prea tare să caut să mă "încarc cu energie", din moment ce în fiecare instanță mi s-a demonstrat că... tot binele spre rău, fără nici o excepție. În ziua de azi dacă nu ești bine merci și undeva sus prin stratosferă pe toate planurile, ca om nu exiști. Energia pentru mine înseamnă poftă de viață, poftă care vine din motivație, motivație care vine din lucruri concrete din viața reală, lucruri bune pe care ar trebui să le ai. Cafele, energizante, dușuri reci sau calde, sau mai știu eu ce alte "adaosuri" de genul, astea nu "îți dau energie", astea sunt doar "combustibil", doar îți amplifică energia pe care o ai deja. Asta în cazul că o ai în primul rând. Și ca să o ai, trebuie să ai o viață împlinită, o viață în care vezi ceva, în care ai o motivație. Totul este cauză și efect. Motivația este cauza, energia este efectul. Și motivația presupune să ai ceva în viața ta, ceva care îți dă rezultate benefice, ceva pentru care "să ai motiv" să tragi. Dacă tragi ca vita la jug și nu vezi nici un rezultat, nu ai nici o satisfacție, clar că nu este nici o motivație. Nu e motivație, evident nu ai nici energie. Deci energia vine din ce ai la bază în viață. Ai parte de noroc și de factori benefici, ai motivație, nu ai, nici motivație nu este. Nu este motivație, nu ai energie.

| gheorghe699 a răspuns:

Da! cafeaua, de dimineata, de pranz si uneori de seara, glumeam putin, dar consum tone de cafea.

| TincutaNitu a răspuns:

Mers in aer liber, exercitii fizice, un video motivational si prezenta cu care fac un lucru (indiferent ca este ceva ce-mi place sau ceva ce nu-mi place) - curiozitatea si dorinta de a afla mai multe despre orice fara a ma gandi la ce-mi foloseste.

| DeliNes a răspuns:

In primul rand muzica, apoi ceva dulce de mancat (zaharul da mereu energie), cine stie poate un film, depinde de mood. Daca nu o plimbare pe afara, sa stai la aer liber e mereu bine si soarele incarca cu energie.

| Mihail69 a răspuns:

Muzica.