| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei care stau in Constanta sau Tulcea sau in alt oras/sat din Dobrogea(Mangalia, Navodari, Agigea, Medgidia, Limanu, 2 Mai ) pana cand se poate intra in mare? Este apa destul de calda in mai? Cati au curajul sa inoate in luna mai? Se poate innota pana la sfarsitul lui septembrie sau este posibil si la inceptului lunii octombrie? p.s Stiu ca vine iarna dar voiam sa stiu pentru cei care au crescut la mare cum este!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Aia nascuti acolo inoate si in mai si in septembrie
aia care nu sunt obisnuiti nu prea.

| dullcat a răspuns:

Culmea rasului e ca cei care au crescut la mare nu sunt asa mari fani precum turistii.laughing Una dintre prietenele mele e din Constanta si nici nu se duce pe plaje.

| sweetys a răspuns:

Eu am avut coleg la munca, care facea baie in mare si in februarie. Nimeni nu il credea, pana nu a aparut la tv. Deci depinde de rezistenta fiecaruia, dar ca un om normal, cam de pe la jumatatea lui iunie, pana pe la jumătatea lui septembrie, daca e la fel de cald ca anul asta, in rest, de pe la sfarsit de august se raceste. Intervin furtunile din larg si curentii care aduc apa rece, etc.

| Bogatu_Valentin_1968 a răspuns:

Asta stiu de la o ruda din Constanta. Toamna poti face baie in mare si plaja pana la prima furtuna (ploaie) din luna septembrie. Dupa aceea apa marii si vremea se racesc prea mult.

| Gigiduru007 a răspuns:

Apa e rece in mai. Pe la jumatatea lui iunie este cat de cat calda.
Depinde de vreme dar poti inca inota si in octombrie.