| Elena_1106 a întrebat:

Pentru voi ce inseamna dorul si suferinta dupa cineva? Ce credeti despre oamenii care sufera dupa cineva sau le este foarte dor de cineva chiar daca stiu ca nu vor putea fi niciodata alaturi de persoana iubita? Credeti ca fac o greseala stupida ca sufera sau ca este normal? Credeti ca daca plang si tipa se descarca sau sunt bolnavi? Ar fi bine sa impartaseasca trairile acestea cu cineva sau sa le pastreze pentru ei? Isi fac mai mult rau daca se descarca sau daca nu se descarca?

Scuze pentru aceste prea multe intrebari. Doar ca sunt foarte curioasa sa aflu si parerea altora.

Răspuns Câştigător
| LULUTZAwhitYOU a răspuns:

Pentru mine dorul inseamna un sentiment care ma cuprinde de tristete si ma face sa plang dupe ceva.Suferinta pentru mine e tot un sentiment care ma loveste in suflet cand imi e dor de ceva sau mila sau chiar cand ma uit la stele si stiu ca bunicul meu iubit e undeva aproape de ele.
Daca vad pe cineva suferind ma pune intr-o dispozitie proasta pentru ca ma simt inutila si micasi totusi incerc sa inveselesc acea persoana si o sa fac tot posibilul sa se intalneasca cu persoana de care ii e dor.
Nu nu este o greseala stupida.Suferinta tu ti-o provoci singur, nimeni alt cineva.Si eu sufar dupa bunicul meu ca a fost cel mai bun pentru mine, cel mai bun!
Eu ma descarc prin plans.Nu tin in mine.Si tip doar daca sunt nervoasa.Nu sunt bolnavi cei care tip!
Impartaseste!
Isi fac fac rau daca nu se descarca! Asa pastrezi totul in tine si te simti mai ingreunata si chiar uni oameni pot sa zica ca esti mai inchisa in tine.

2 răspunsuri:
| Helene a răspuns:

Durerea? Pfff
Greu de spus:face parte din viata mea.Dor imi este, si nu voi mai fi alaturi de un elsadDar amintirea ramane si sfarsitul nu se uita. Cei care plang Nu sunt bolnavi nici cei care tipa. Cei care nu fac asta sunt bolnavi, pentru ca acumuleaza stres si suferinta, intra in depresie.Scuze daca nu am raspuns si la celelate intrebari nu am vrut sa scriu mult si prost am zis totul in cateva cuvintecrying!

| Giovanni2010 a răspuns:

Pentru mine imi este grau ceva timp si trece