| MeGhosta a întrebat:

Pot baga la amanet si un aparat foto? Nu mai merge fiindca l-am scapat de la etajul 1 si ii lipseste si-un buton, dar in rest este ok si ma gandeam ca poate-l ia pentru piese. L-ar accepta? Sau accepta doar telefoane?

2 răspunsuri:
| leftside a răspuns:

La amanet primeste in general doar aur si argint, doar unele amanet-uri primesc si telefoane. nu cred ca ia aparate foto.

| dmx83ruless a răspuns:

Nu il primeste pentru ca este deteriorat..plus ca trebuie sa ai factura pe el..sa nu fie mai vechi de 2 ani..si primesti 20% din valoarea facturii pe el. sfatul meu este sa-l repari si sa-l vinzi.big grin