| anonim_4396 a întrebat:

Preferi colindele romanesti sau pe cele internationale?
Participa si la concurs si castiga un cadou special cu ocazia Sarbatorilor!;)
http://www.divercitycafe.ro/......ncurs.html

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Binenteles cele romanesti. Imi aduc aminte de copilarie, cand mergeam cu colindul prin nametii de zapada cu gerul arzandune obrajii, colindam binenteles romaneste, pe atunci nu sufeream de engleza.
Colindul este un specific traditional. In Anglia, sa colinzi romaneste de exemplu este inedit dar nu o sa ajunga sa fie asimilate de cetatenii acestei tari. E acelasi lucru ca si cum un japonez, facand cunostinta cu tine ti-ar spune ca se numeste Mişu.
Desigur, ascult si colinzi din celelalte tari dar cel mai tare ma emotioneaza colindul romanesc, bine interpretat sau cantat de copii.

| Ana a răspuns:

Cele internationale

| addme a răspuns:

Clar cele internationale. Marea majoritate a colindelor romanesti ori te adorm ori te innebunesc.

| wiNNzor a răspuns:

Sincer sa fiu le prefer pe cele romanesti happy