| Polie a întrebat:

Pro sau contra monogamiei?
De ce?

4 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

CONTRA omul NU este proiectat genetic din punct de vedere antropologic sa fie MONOGAM omul are un dar de la DUMNEZEU acela e curiozitatea, cunoasterea. monogamia este o incalcare a dreptului omului de a-si satisface nevoia cunoasterii.

| RAY a răspuns:

Pro,omul e facut sa fie divers, toata biologia umana cere diversitate si sexualitatea in mod categoric, nici o primata nu e monogama, stramosi nostri care erau vanatori si culegatori nu duceau asemenea vieti monogame din contra diversitatea sexuala inseamna evolutie, fara diversitate nu am fi ajuns aici nici viata nu ar fi evoluat

| MaliciousDeath a răspuns:

Intr-o relatie prefer sa am un singur partener.Si ar fi placut daca si celalalt ar simti acelasi lucru.Sa fii si sa te simti suficient pentru cineva e un sentiment dragut.Deeci sunt pro. Daca altii se simt confortabil in poligamie, n-au decat sa continue sa faca asta. Nu ma opun.

| alexandru0sorin a răspuns:

Man eu sunt nici pro nici contra chestiile astea se discuta in relatie si se decid impreuna.