| vreauTotulSauNimic a întrebat:

Profa de engleza tot insista sa merg la volei, dar eu nu vreau ca am de invatat ca sa excelez si eu la scoala. Dar daca ii zic motivu asta nu ma crede (zice ca asa cum se descurca si alte colege ma descurc si eu ). Ea crede ca eu nu fac deloc sport, insa acasa toata ziua ies pe afara si ma joc. Si nu sunt deloc grasa, dimpotriva, dar ea vrea sa ma duc ca sunt inalta si daca merg eu vin si alte colege.Maine trebuie sa ii spun daca da sau nu. Faza e ca si azi i-am zis ca nu vreau si tot ma forteaza sa merg si mi-e ca daca ii zic ca nu vreau o sa se supere si o sa imi dea note mici (plus ca nu sunt preferata ei pentru ca nu fac prea des sport). De aceea as avea nevoie de niste motive ca sa nu merg...Ma puteti ajuta?

O sa va raman recunoscatoare... Dau funda ca rasplata si muuuulte voturi raspunsurilor folositoare!

Răspuns Câştigător
| ImHereForYou a răspuns:

Ii zici ca nu vrei sa practici acest sport...sh nu are voie sa-ti dea nota mica la engleza daca nu te duci la volei
daca-ti da nota mica te rog sa te duci la director\directoare
PwP