| bogdy97bsi a întrebat:

Profesoara mea de romana mi-a dat un 6 pe nedrept (nota trecuta de la olimpiada...), ne face handicapati, dusi, prosti...are ceva cu mine, nu ma place. Ce sa fac?

3 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca profesoara voastra vi se adreseaza astfel si mai este si nedreapta, inseamna ca si-a gresit meseria.Incercati o discutie cu diriginta voastra sau cu directorul scolii.Niciun colectiv didactic n- ar trebui sa tolereze asemenea comportament in mijlocul sau. Daca nu gasiti intelegere inseamna ca acea scoala se discrediteaza si nu este nimic de facut decat sa ceri transferul.Implicati-i si pe parinti in demersul vostru. Ei au o mai mare putere de convingere, cu conditia ca lucrurile pe care le semnalati sa fie absolut adevarate.

| Bacemi a răspuns:

Inseamna ca nu are deloc rabdare. Nu e frumos ce face. Un profesor trebuie sa vorbeasca frumos elevilor si sa ii incurajeze spre materia pe care o preda. Cred ca ar trebui sa ii spuneti sa nu se mai comporte asa. Daca nu se schimba nimic duceti-va la diriginta/ diriginte.

| KlaudyaAddha a răspuns:

Pai nu are comportamentul normal unui profesor.In primul rand, profesorul nu trebuie' sa-si jigneasca elevii daca nu stiu, ci sa le explice mai bine.Ar trebui sa te duci la directorul scolii pentru a-ti face dreptate.