| zamfira a întrebat:

Radu Mazare este astazi pe prima pagina a multor publicatii din Romania. Subiectul: defilarea pe podiumul de moda imbracat in uniforma de nazist. Mai mult decat atat, Ziarul Financiar spune ca primarul Constantei a aparut si in Time.com. Cum comentati acest fapt?

Răspuns Câştigător
| Ben. a răspuns:

Nu exista uniforme de nazist. el era imbracat in uniforma de armata germana. mai precis in uniforma de ofiter de infanterie din wehrmacht. a nu se confunda una cu alta.multi ofiteri din armata germana nu au fost membri ai partidului national socialist si nici nu simpatizau prea mult cu nazistii.deci nu e obligatoriu sa tragem concluzia ca are vederi de dreapta sau rasiste sau antisemite.multi oameni imbraca uniforme militare sau de militii paramilitare din exibitionism. ceva de genul unui clovn care are nevoie de prozac. mie mi s-au parut patetici.si el si bietul copil care se vedea ca transpira la greu in toalele inchise pana la ultimul nasture si cu casca americana in cap. o parodie jalnica.

7 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Mazare este un excenteric si trebuie tratat ca atare... eu oricum imi platesc biletul din august la mare...

| pepe a răspuns:

Politica nu este un subiect care ar merita sa fie discutat. Ceea ce fac politicienii este numai pentru binele lor.

| giovana a răspuns:

Mie mi-e mila de copil. Nu pare un tanar arogant si important pe seama banilor tatalui. Pare un baiat cuminte si ascultator, poate prea ascultator...saracul!

| giovana a răspuns:

Mie mi-e mila de copil. Nu pare un tanar arogant si important pe seama banilor tatalui. Pare un baiat cuminte si ascultator, poate prea ascultator...saracul!

| FearNoEvil a răspuns:

Din cate stiu eu afisarea de simboluri naziste este interzisa in Romania. Ce ar trebui facut? Ce zice legea. Dar ca de obicei nu o sa se faca nimic.

| sweety_1169 a răspuns:

A defilat pe un podium nu a mers pe strada, si dc atatea restrictii...hainele sunt haine interiorul conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care e problema?