| Llolal a întrebat:

Ritualul chemării lui Bloody Mary

Ritualul chemării lui Bloody Mary este, în general, cam acelaşi: într-o cameră întunecată (baie, cămară), în faţa unei oglinzi mărginite de lumânări aprinse, „apelantul" trebuie să-i rostească de 13 ori numele. Intonaţia apelurilor este crescândă – de la implorare până la strigăt. La fiecare chemare, oglinda trebuie privită intens. După cum indică unele ritualuri, cel care cheamă spiritul trebuie să se învârtească pe loc sau să-l apeleze cu cuvintele: „Mary, te detest!", „Mary, vino la mine!" sau „Mary, eu ţi-am ucis fiul!" În urma acestei ultime modalităţi de apel, cel care o cheamă trebuie să fie foarte atent, pentru că spiritul l-ar putea ataca violent.
Este adevarat? Daca incerci ti se poate intampla ceva? Voi ati incercat?

Răspuns Câştigător
| AnaBejenaru a răspuns:

1.Era o femeie insarcinata in rochie de mireasa. Ea trebuia sa se casatoreasca, dar a asteptat atat de mult, si ginerele nu a mai venit.Era atat de suparata incat nu mai manca, nu mai iesea din casa, plangea tot timpul, si pana la urma a murit de durere(normal ca si copilul).

Invocarea:Te duci in baie dupa 12 noaptea, dai drumul la apa in cada si la chiuveta, aprinzi 3 lumanari rosii si stingi lumina. Apoi spui de 3 ori "Bloody Mary eu ti-am omorat copilul" apoi ea apare in oglinda, cu parul pe fata si pina de sange cu un cutit si te omoara. O poti vedea doar in oglinda, daca te uiti in spate nu vezi pe nimeni.

2. Se spune ca era o fata care a intrat in coma 3 zile. tatal ei fiind doctor a hotarat sa o ingroape dar pentru orice eventualitate a legat de mana ei o sfoara si sfoara aceea a scos-o prin mormant si ia legat la capat un clopot ca in caz ca se va trezi va misca mana si se va auzi clopotul.Maicasa 3 zile stat langa mormant sperand sa se miste clopotul dar intr-o seara taicasu i-a spus ca nu mai exista sanse si sa se duca la culcare... femeia asa a facut iar dimineata cand s-a dus la mormant a vazut clopotul cazut. A dezgropato si sicrie era ea plina de sange cu urmele unghiilor lasate pe capacul sicriului.

Invocare: Te duci in fata oglinzii aprinzi lumanari, te rotesti si spui de 3 ori "BLOODY MARY " si cica te va speria si vei sta in coma 3 zile ( la fel ca ea) si dupa aceea vei muri.

3.Bloody Mary sau Mary Worth este o legenda care a trait acum 50 de ani si a murit intr-un tragic accident de masina cand aceasta era cu copilul ei. Dupa moartea ei ea a ramas un spirit ratacitor care bantuia oameni din toata lumea, daca te duci noaptea la ora 00:00 fix, inchizi usa la baie si te uiti in oglinda, si rostesti de 3 ori cuvantu-l Bloody Mary sau Mary Worth aceasta va veni in mai multe ipostaze cu copilul ei tinandu-l la brat plin de sange, daca aceasta nu vine in acea noapte cand ii rostesti numele aceasta va veni in 12 zile si te va omora chiar daca e ziua sau nu. Ea a trait in America si canta muzica folk, se spune ca la viata ei ea era o tar.

4. În unele legende Bloody Mary este asociată cu Regina Maria I, cunoscută în istorie drept „Maria cea sângeroasă", datorită uciderii a cateva sute de Protestanţi. Viaţa reginei a fost marcată de câteva avorturi spontane sau sarcini false. Dacă Maria I ar fi născut un copil, acesta ar fi fondat o succesiune Romano-Catolică şi ar fi continuat persecuţiile religioase ale mamei sale şi după moartea ei. Unele speculaţii spun că avorturile au fost provocate. Ca urmare, unele poveşti spun că regina ar fi înnebunit din cauza pierderii copiilor săi.

eu am facut si nu am patin nimic

3 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Nu incerca asa ceva findca vin spiritele rele in casa ta. o sa ai o viata de cosmar.nu ai altceva de facut la miezul noptii?
straight face
dormi!big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

NU este adevarat.Cunosc foarte multi oameni care au incercat, dar nu s-a intamplat nimic.Este doar o superstitie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca e adevarat. Si da cred ca daca incerci se poate sa ti se intample ceva. nu am incercat dar niste prietene de ale mele da au incercat si nu li s-a intamplat nimic pe moment dar dimineata cand sau trezit au gasit un prosop plin cu sange era rosu.