| sexmydefice a întrebat:

S-ar putea intilni un roman cu o moldoveanca?happy

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da.La vama.

| znstr a răspuns:

Daca ei se plac (Cred ca la astfel de intalnire te referi), poate sa fie si tigan cu o moldoveanca, sau invers. Tot oameni sunt si moldovenii chiar daca unii dintre ei sunt mai "de la tara", exista moldovence frumoase si destepte. Nu vad care ar fi bariera dintre ei 2 ca sa nu se vada.

| PinkTerror a răspuns:

Nu. Pentru ca moldovencele in momentul in care pleaca din moldova isi pierd orice urma de moldovenitate.

Astfel ea poate parea o femeie obisnuita, cand de fapt... e moldoveanca. Deci raspunsul este nu. Dar un roman poate sa fie cu o moldoveanca si sa nu stie pana nu vine vorba sa il duca sa ii cunoasca parintii, sau pana ajung in dormitor prima data. (depinde care vine prima)

| MadRaven a răspuns:

Desigur, de ce nu?
Atata timp cat doi oameni se iubesc, nu mai conteaza nationalitatea, varsta, sexul etc.:-)

| KristalPop a răspuns:

Moldoveni nu sunt români? laughing
Ce sunt, nemţi?!

Normal că se pot întâlni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moldovenii sunt tot români.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor
Dacă au posibilitatea, vor să se cunoască, se iubesc, nu văd de ce nu ar face-o. Ți-e teamă că te vor arăta cu degetul rusofonii din Moldova.

| val31989 a răspuns:

Da,de ce nu?
Pana la urma moldovenii sunt tot romani.

| elyfel a răspuns:

Da normal.suntem oameni cu totii indiferent de diferente

| Antoniacopiluța a răspuns:

De ce nu? Toti suntem oamenii indiferent ca suntem romani, moldoveni sau ardeleni.

| Lindsey a răspuns:

Sigur, toți moldovenii sunt români, dar soarta așa nu ne-a cruțat pe noi, moldovenii și am ajuns în cel mai rău hal, oricum dragostea nu are limite sau standarde, important să fie reciproc!