| Fiona35 a întrebat:

Sa va aud! Cine crede ca romanii au muzica buna? Adica, Akcent, Inna, Liviu Hodor... succes international! (lasand manelisti)

12 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Avem și noi ceva... bun, dar nu e în radiouri!

| AlexanderAdrian a răspuns:

Romanii nu au muzica buna indiferent ce "succes" international are chipurile Inna sau altii asemenea. Compozitorii sunt putini, piesele suna extrem de asemanatoare intre ele, mai ales in ultima vreme se fac cam in acelasi stil, cred ca a fost o vreme tare scurta in care am crezut ca lucrurile se vor schimba in bine, perioada in care Corina a adus pe piata cele cateva melodii ale ei de inceput. Dupa o vreme ne-am dat seama ca live canta execrabil iar melodiile care au urmat au fost de-alde corso, cai verzi pe pereti, toate suna la fel asta-i ideea.

Nici nu avem cum sa producem muzica buna ca n-avem instrumente foarte bune, n-avem studiouri la dispozitie pentru masterizare, si Moga a recunoscut ca trimite piesele nu stiu unde prin Anglia sau ceva.

E lipsa de inspiratie, e pe baza de tate, buci, creste, muschi si tatuaje, ce muzica sa iasa din astia?

Scuza-ma, cine e Liviu Hodor?

| Fiona35 explică (pentru AlexanderAdrian):

Da, nu zic ca nu ai dreptate, dar avem si muzica buna nerecunoscuta gen Holograf, Andra. Si ca trupele se mai si despart, mie personal mi-a parut rau ca Akcent s-a despartit, desi Adrian Sina facea toata treaba. O, si ai mare dreptate cu Corina, adica ce are cu reclamele? Reclama la inghetata Corso ( care trebuia sa fie Of Cors nu Of Corso) si dupa INGROZITOAREA reclama la Red Bull.
Sigur sti cine e Liviu Hodor adica in vara lui 2012 a facut furori piesa ''Liviu Hodor feat. Mona - Sweet Love''. E unul din cei mai buni DJ romani pe care ii stiu... DJ Andy, Adrian Sina...

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru Fiona35):

Fugi de-aci cu hodoru tau ca nu-l stiu, hodor stiu doar de la Urzeala Tronurilor.

Adrian Sina? Ala nu-i in stare sa cante live, doamne ce ureche muzicala mai au unii...

Da, avem niste voci, nu si niste muzica, doar lalaiala de dat din buci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum, fara Alex Velea? :o
Ma dezamagesti.

| Fiona35 explică (pentru anonim_4396):

Din cate stiu el nu prea are piese in limba engleza, care sigur iti trebuie. Uita-te la Adrian Sina ( Akcent) are concerte in multe tari din Asia plus ca el mai e si Dj, Liviu Hodor un alt DJ bun, Inna succes peste granite, si lista mai poate continua...

| anonim_4396 a răspuns (pentru Fiona35):

Usor, nu te ambala, fusesem ironica -_-

| pufuletziii a răspuns:

Sunt si cantareti buni, dar parerile nu se discutabig grin

| Fiona35 explică (pentru PerfectLife):

Ooo daa! Si eu am ascultat-o inainte, doar ca pacat ca inainte de remix-ul piesei nu am auzit de el.
P. S. Uita-te la comentari, de acolo si de la alti artisti romani iti poti da seama ca Romania are muzica buna!

| ThatsTheSpirit a răspuns:

Succesul nu este mereu direct proporţional cu talentul.

| AnaCool120 a răspuns:

Eu personal cred ca uni romanii au muzica buna, cum ar fi Inna, Smiley, ei ne fac cunoscuti in lume si uneori fac niste piese super.