| SkandallKamataru a întrebat:

Sa va povestesc pe scurt o intamplare.
Eram in club cu 2 tovarasi si beam, aveam o zona a noastra unde ne mai miscam, dansam etc, si in apropiere erau niste fete care ne aruncau priviri in special mie.
Una dintre ele a inceput sa danseze langa un prieten apoi au venit si celelalte foarte aproape de noi, dar nu erau cine stie ce frumuseti si nu le-am dat atentie.
Astea erau cu iubitii lor, sau cine dracu erau pampalaii aia, ba si cum stateam si ne vedeam noi de treaba noastra, s-a bagat o fata in seama cu mine si vorbea, si apare si "gagica-su" ca sa-mi vad de treaba mea si era smardoi la mine, bai deci sa mor de ras, a venit incordat de parca m-ar impresiona si s-a umflat la mine ca si cum el ar avea muschi laughing laughing laughing rolling on the floor
Intrebarea mea este cum de exista oameni asa pr0sti si deluzionali sa faca asa ceva+ ca eram dublu pe langa el laughing fibrat tot nu slană. Cat tupeu poti sa ai in tine manca-ti-as, astia nu sunt sanatosi la cap, pai daca ii bagam 2 il omoram acolo.
Cum poti tu guster infect sa fii tare in gura la unu cu bratu cat corpu tau cand n-ai facut in viata ta 2 flotari laughing laughing Ma uimeste gradul de deluzie si dementa de care dau dovada unii... de parca ar fi impresionat-o pe fata aia laughing era doar penibil.
In cele din urma au venit prietenii lui si l-au salvat ca si-o lua grav.
N-am mai stat nici noi mult si am iesit, peste 2-3 zile aud ca l-au dat bodyguarzii afara cine stie la cine s-a mai umflat laughing
Ne-am amuzat calumea pe seama lui, dar daca il mai vad pe undeva il capacesc grav laughing

48 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici tu nu ai prietena ))))) dar îmi spui mie sa îmi fac )))) mereu cei care dau sfaturi nu au ei ce sfătuiesc pe alti

| RAY a răspuns:

Cat despre întrebare tipul are nesiguranțe multe, un bărbat are încredere în partenera lui, daca nu are e posesiv, obsedat, cat despre agățat eu nu aș alege un club și o librărie sau sentimente.ro indiferent unde fizicul contează, și dacă ești urat vrei una atractiva asta e adevărul

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Daca esti barbat de calitate nu o sa fii asa obsedat pentru ca stii ca îți poți găsi oricand alta, deci poți sa te comporți in largul tau, sa fii tu însuți cu fata, deci dispare stresul asta.
Atat timp cat stii ca te poate inlocui, mereu o sa fii stresat, dar daca si tu stii ca o poți inlocui in secunda doixl, dispare.

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Si apropo, de ce nu te tii de sala? De ani de zile stiu ca tot vorbeai ca vrei sa slabesti, ca faci sala... momentan nu vad nimic.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Menținerea e grea nu slăbitul

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Daca esti activ fizic si te antrenezi cum trebuie, arzi suficiente calorii incat sa te mentii si daca mananci mai mult.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu e adevărat, când slăbești se întâmplă doua lucruri, rata metabolica scade și rata arderi caloriilor prin efort scade, daca eu acum Intr o ora de mers pe jos ard 250 de calorii vs la greutatea normala as arde 180 de calorii, numai vorbesc că de la 1700 cat am acum as avea 1200 rata metabolica, toată viața la regim sau macar 2 ore de sport pe viață, mai bine faci micșorare de stomac in caz de obezitate

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Ce greutate ai si cate kcal consumi pe zi?

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

85 kg de ani de zile, 1700 de calorii și cam atât și manc

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Fac asta de mult timp si mi-e greu sa cred pentru ca nu are sens... Sigur iti cantaresti mancarea cum trebuie? Ti-as recomanda sa apelezi la un om care chiar se ocupa cu asta, de ex un antrenor personal si sa-ti faca el un plan alimentar, un plan de antrenament de care sa te tii.
Sa stii ca in cazurile in care nu mai slabesti, de obicei maresti numarul de kcal macar o perioada.

Eu sunt ferm convins ca nu iti cantaresti mancarea si nu stii sa iti calculezi caloriile, ai myfitness pall, e imposibil sa consumi tu doar 1700 de kcalorii, am avut si eu zile de genul si eram lihnit, mananci caloriile alea din greseala.
500 de kcal are numai un corn de 100 de grame, si nu cred ca mananci tu doar 3 cornuri pe zi.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Când iau concerta nu îmi vine pofta sa manc nimic, pot sta și o zi fără mâncare, sunt zile când fac pauza și sunt impulsiv

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Asta e problema ca faci crush diet si iti opresti metabolismul, asta e ceea ce doar dobitocii de nutritionisti ti-ar spune sa faci.
Asa dar te intreb pe tine RAY, care spui ca stii cu ce se mananca sala si sportul, cum e posibil sa apelezi la un crush diet sa nu mananci nimic si sa iti *** hormonii, in loc sa ai un deficit de maxim 25% din necesarul caloric zilnic? Cu un deficit de 300-500 de kcalorii slabesc si 6-10 kg pe parcursul a 5-6 luni, si nu-mi e foame pentru ca mananc cu volum, ma si antrenez cum trebuie, pastrez si masa musculara.
Unde ai vazut tu un culturist sau alt profesionist sa se infometeze?

Cea mai buna decizie e sa-ti iei un atrenor personal pentru ca multi dintre ei cu asta se ocupa de ani de zile, nu fac dupa ureche ce citesc ei pe net.
Incearca pana la sfarsitul anului sa ai un antrenor si sa mananci cum iti zice el si sa te antrenezi cum trebuie, e imposibil si matematic si logic si nelogic sa nu slabesti alea 10-15kg.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Concerta e pentru adhd, e amfetamina = un drog care mențină dopamina sus, foametea e controlata e dopamina, de asta drogați sunt slabonogi că numai simt nevoia de mâncare, amfetamina eliberează 1500 de unități de dopamina de trei ori cât maximul posibil de corp

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Practic iti fu** receptorii de dopamina... de ce rahat ati apela la astfel de chestii, in loc sa faceti orice altceva constructiv cu viata voastra? De ce in loc sa ai un program strict de antrenament si alimentatie, sa mergi la job, sa iti gatesti, poate sa mai ai alte surse din care faci bani, tu alegi sa nu faci nimic din toate astea si sa iei pastile?
E foarte bine ca stii lucrurile astea, dar nu e bine faptul ca incerci sa gasesti argumente pentru care sustii ceea ce faci si te motivezi in continuare sa faci.
Stii multe lucruri RAY, dar pe cat de rational ai incerca tu sa fii, nu esti, pentru ca iei cele mai stupide decizii fie "rational" fie impulsiv.
Ce ai tu nevoie cu adevarat e sa ai vreo 5 prieteni buni baieti, care MERG la sala si se antreneaza ca nebunii, mananca cum trebuie, si muncesc din greu, barbatii suntem facuti sa traim in asa zise ganguri, de asta ai tu nevoie, nu te pastile, de onlyfans si alte rahat-uri, devii la fel ca persoanele cu care esti inconjurat.

Vezi ca mintea ta fura mult curent RAY, chiar daca spui ca esti rational, si in principiu mintea oricui fura curent de multe ori, cand se intampla asta, mai bine te uiti in oglinda si vorbesti cu tine si iti revii.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Omule adhd nu e ceva voluntar, pur și simplu avem mai putina dopamina in creier, nu îți distruge nimic că nu se activează sistemul de recompensă, gândește-te că și copii de 3 ani iau concerta,e Intr o cantitate infima,îți face efectul cat de cat, nu poți scăpa de adhd niciodată, dar voi cumpăra suplimente de dopamina și serotina și asta ajuta, sunt realist și pragmatic nu mereu rațiunea e valabilă, de exemplu doua obiecte de greutăți diferită ajung la \pe pământ în același timp?

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

"de exemplu doua obiecte de greutăți diferită ajung la \pe pământ în același timp?" In lipsa aerului, da.
Nu te mai baga tu in astfel de subiecte cu hormoni si rahaturi pentru ca oricum nu le intelegi, eu ti-am spus niste idei despre cum sa-ti schimbi viata care chiar functioneaza, fac sala de atatia ani si am vazut transformari de 180 de grade, daca tu nu ai self awareness si nu te intereseaza deloc, chiar nu te pot ajuta, si vei face in continuare aceleasi tampenii, vei face in continuare lucrurile gresit, vei avea in continuare aceleasi pareri gresite si vei continua sa te la*aresti in continuare pe tarfe de pe onlyfans.
Iti pierzi doar timpul, daca eram tu, cred ca buleam jumatate de oras acum.

| alina2k18 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Lasa-l cumetre, nu auzi ca e pe amfetamine laughing si vrea si dopamine laughing
El saracu nu are habar dar dă si el din taste laughing
De 10ani de zile ne innebuneste cu slabitu, acu 4 ani facea planuri alimentare pe TPUwinking
Mai bine punea 50euro pe luna si in 5ani avea banii de gastric sleeve laughing sau facea imprumut 3000euro la banca si se opera o data.

| SkandallKamataru explică (pentru alina2k18):

Nu e caz de operație, are 85 de kg, aici e caz de probleme cu capul laughing asta e problema lui ca in loc sa dea banii aia unui profesionist, prefera sa citeasca pe net nici el nu stie ce, si e in stare sa se bata cap in cap ca e ca el, cu unu care face asta pentru a trai, care are o scoala totuși, și niște rezultate.
Chestia e ca știe câteva concepte, dar din lipsa experienței le interpreteaza greșit, si din numarat calorii greșit si mancat haotic o da in benzodiazepine, amfetamina, Adhd-uri laughing si alte rahat-uri care nu au nici cea mai mica treabă cu problema lui reala.
Culturistii naturali sau nu care merg la concursuri isi modifica greutatea dupa cum vor ei in termen de cateva luni, in loc sa ia exemplu de la ei, omu o da ca are rata metabolica nu știu cum, si face aceleasi chestii repetitive de ani de zile, si cu toate ca nu are rezultate cu rutina asta, continuă sa faca aceleași chestii în speranța ca se schimba ceva asa peste noapte.

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ce hormoni că sunt neurotransmițători

| RAY a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Da știu ai fii f tot orașul, e plin de asta pe internet dar sunt virgini

| SkandallKamataru explică (pentru RAY):

Nu ai nevoie de nimic exogen... Singurul lucru pe care l-as face daca as fi tu, avand in vedere ca stiu cum sa mananc si cum sa ma antrenez, e ca as incepe sa bag steroizi, sa ajung intr-o forma top cat mai repede posibil.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu toate cazurile se rezolva cu muschii, si uite, in cazul de fata ala s-a dovedit a fii mai destept ca tine, ca te-a facut el pe tine, fara sa-si ia bataie.
Cred ca s-au amuzat toti ceilalti pe seama ta.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Cum m-a facut el pe mine? A venit agresiv la mine iar eu radeam de el si faceam misto de el pana cand au aparut repede prietenii lui si l-au luat de acolo.
Cu ce m-a facut? Mai citește întrebarea odata.

| Violleta2022 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Dupa cum vezi nu ai apucat sa faci nimic, doar te-ai umflat in pene si atata, ca ala a castigat cu inteligenta fara sa ridice palma, iar prietenii tai au ras de tine copios.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Repet, mai citește odată intrebarea, sau de 2-3 ori, nu eu m-am umflat la nimeni.

| Violleta2022 a răspuns:

Uite aici, ai spus chair tu, cum te-ai umflat in pene, eu doar am folosit o metafora:
"ca eram dublu pe langa el laughing fibrat tot nu slană..."
De parca "fibratul" ala ar tine loc de creier laughing

Daca tu ai fi castigat, inseamna ca l-ai fi batut mar pe ala, dar cum nu i-ai facut absolut nimic, asdara acela a fost castigatorul, ca te-a facut el din vorbe!
De aceea s-au amuzat si prietenii tai, dar tu nici macar nu te-ai prins ca radeau de tine.

| SkandallKamataru explică (pentru Violleta2022):

Adevarat ce sa-i faci, n-ai ce sa faci.

| Violleta2022 a răspuns:

Eu m-am amuzat teribil cum te-ai umflat tu in pene degeaba si cum au ras pana si prietenii tai, glumindu-se pe seama ta in final, ca nu ti-au ajutat la nimic muschii aia cu care te lauzi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și tu ai țipat la aia din jur "salvați l că îl bat de mă că.c pe mine"? Hahaha

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Asa periculos era ala pe langa mine cum e pe langa tine o fetita de 40kg laughing laughing iti dai seama cat am tipat

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Iti dai seama ca o fetita de 40kg m-ar bate ca nu as da niciodata intr-o femeie...

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Și daca ar fi o fetiță cu caras ai face la fel? rolling on the floor

| suntserios a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Tu umbli cu din aia. Eu nu.

| SkandallKamataru explică (pentru suntserios):

Vin ei la mine singuri rolling on the floor

| dullcat a răspuns:

Mai, la felul cum scrii, nu pare ca esti nici tu departe de respectivul, din moment ce te impui prin bataie si insulte. Oamenii cu orgoliu vor face lucruri mai mult sau mai putin stupide.That's life.

| SkandallKamataru explică (pentru dullcat):

Pai asa se educa prostii, in viata reala nu te iei de un om respectabil asa fara motiv, fara sa suferi repercursiuni.
Asa functioneaza viata, nu toti avem acelasi temperament, daca tu ai prefera sa fii luat la misto de un c**at in ploaie e problema ta, eu nu tolerez astfel de comportamente si ii corectez din prima.

| dullcat a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Nu prefera nimeni asa ceva, dar nici sa-i dai curs prostiei nu este ok, mai ales ca asta doreste.

| Emma30555 a răspuns:

Mi se par ridicole bătăile astea, sau conflictele verbale care pornesc de la fete necunoscute. E o prostie. Dacă fata te place oricum ea alege sa facă ce vrea. E mai bine sa eviți conflictele fiindcă se produc pe fondul băuturii, orgoliilor stupide și nu isi au rostul. Poți sa pățești chestii grave, dosar penal, în plus poți sa dai peste vreun prost care nu știe nici măcar sa se lupte corect, și cine știe ce se poate întâmpla. Nu e vorba de frica e vorba de înțelepciune. Nu te bate niciodată doar de orgoliu, nu asa impresionezi o fata deșteaptă. Cel mai înțelept este sa te impui prin atitudine sa aplanezi conflictele eventual, și asa vei fi respectat

| SkandallKamataru explică (pentru Emma30555):

Tre sa te bati pentru fete sa vada ca esti mascul feroce si sare pe tine

| StoicAnalysis a răspuns:

Bravo ba, esti tare. Esti macho. Ne-ai aratat tu ce mascul alfa esti. Adevarata poveste este ca amandoi ati fost tembeli. Ala ca i s-a umflat orezul in el ca ultimul tarus. Si tu ca ne-ai povestit cu mandrie ca tu ai fost bosul bosilor printre tarusi.

| SkandallKamataru explică (pentru StoicAnalysis):

Ba da de ce pusca mea sariti toti sa ma criticati pe mine cand eu n-am facut nimic gresit si imi vedeam de treaba mea? Trebuia sa ma umilesc in fata unui sclav si să-mi cer scuze când n-am greșit cu nimic? Eu am fost acolo sa ma distrez, ce vina am eu ca ala a început? Mai iesiti dreacu din casa, iar daca voi va lasati calcati in picioare doar sa nu deranjati e strict problema voastra, eu nu primesc umilințe de la nimeni.

| StoicAnalysis a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ba, Nu te critica nimeni daca nu ne povesteai cum ai fost tu smecher prin cluburi. Smecherii nu se lauda cu faptele lor. Smecherii fac si tac. In plus, nu cred ca ne intereseaza pe nimeni de aventurile tale de prin cluburi.

Nu e vorba de ce ai facut atunci, ci e vorba de ce ai facut acum. Chestii de genul, le povestesti prietenilor tai a doua zi la o cafea/barfa, nu pe un site cu necunoscuti.

| SkandallKamataru explică (pentru StoicAnalysis):

Povestesc unde doresc eu, daca nu te interesează nu comenta tristule.
Nu-ți mai pierde timpul daca esti asa ocupat.

| Ilovedinero a răspuns:

Uite, eu nu sunt aici sa raspund la povestea asta ci la raspunsurile celorlalti.Aici este vorba strict de mediul in care am crescut cu totii.Ei probabil au crescut in puf, nu stiu ce e aia o bătaie, ei cred ca matematica tine de foame, de gardă.Ei probabil au fost crescuti in orașe "de lux", nu ieseau prin cluburi, daca ii injura cineva se credeau tari că tăceau din gura si alte prostii. Diferenta asta am observat-o si eu mai ales intre fete.Cand am venit in Ro, ieseam afara cu anumite fete, deci alea erau genul de feministe, genul acela care nu se spală si se dau cu fond de ten.Acolo am observat toata "finetea", se dădeau cuminti, nici nu vorbeau cu băietii si se uitau ciudat ca mă salută pe mine tovarăsii.Genul de persoane care sunt invatati sa tacă cand sunt atacati, sunt genul care se consuma pe ei inșiși.Sunt genul care poate au fost crescuti intr-o familie linistita.Noi, cei care ne comportam asa, niciodata nu vom putea fi intelesi.Crezi ca pe mine m-ar putea intelege unul care a crescut in bratele părintilor, avand in vedere 12 ani de kickboxing, parinti plecati cu lunile, vizite la pușcărie, nopti cu vagabonți si independenta de la o vârsta foarte frageda? Nu.Toti cei care te-au criticat, au fost tinuti pana la 25 de ani pe banii părintilor, nu au iesit din casa si au stat după fusta mamei lor.Ei probabil daca ii injura cineva asteapta sa vina unul dintre parinti sa le rezolve problema

| SkandallKamataru explică (pentru Ilovedinero):

"daca ii injura cineva se credeau tari că tăceau din gura" laughing laughing laughing

"Nu.Toti cei care te-au criticat, au fost tinuti pana la 25 de ani pe banii părintilor, nu au iesit din casa si au stat după fusta mamei lor"
Cel mai probabil da, le lipseste masculinitatea si sangele din instalatie si analizeaza totul "OBIECTIV". Dar lumea in care traim nu functioneaza pe acest principiu, lumea e plina de nuante.
Daca iti permiti moral sa fii atat de infect incat sa faci astfel de fapte, ca iti permiti fizic sa ii aplici un capac e mai putin grav.

Astfel de fapte sunt cele mai grave si dureroase, daca ai fi tras pe nas de exemplu si un amic de-al tau in loc sa-ti dea un pumn si sa te duca acasa prefera sa te pacaleasca ca te duce si te lasa pe nu stiu unde fara sa-i pese, e mai grav ca atunci cand ti-a bagat mare bucata.
Apoi o sa vina dobitocii "Pai m-a atins, a pus mana pe mine e mai grav ca a decurs la violenta fizica"
Ba tu esti r3tard? laughing Asa pu**y esti ca plangi de la un pumn...

Le lipseste barbatia si conexiunea asta cu realitatea din pacate, prea fragili oamenii din ziua de azi, sa fii violent e un instinct uman si mi se pare foarte bun, ai gresit urat, platesti, nu ca stai ca nu stiu ce... decat sa fii pasiv agresiv mai bine nu.

| Catennacio87 a răspuns:

Nu e ok sa dai curs la asa ceva, ti-o spun din experienta pentru ca am avut de furca cu un "smecheras" d-asta dintr-o situatie cam asemanatoare si putea iesi rau de tot. Eram si eu mai tanar, faceam box in perioada aia si aveam si putin alcool in sange. De fel nu imi sta in caracter sa sar la bataie, eu sunt mai pasnic mai ales ca sportul te disciplineaza insa contextul a fost putin diferit big grin. Intr-o seara eram si eu cu niste prieteni si ne bucuram de valurile tineretii intr-un club, cred ca asta se intampla cam in urma cu 10 ani. Toate bune si frumoase dupa ce beau putin pun ochii pe o gagica si am inceput sa dansez pe langa ea, dansa la randul ei raspundea pozitiv sau cel putin asa mi se parea mie, intr-un colt erau bodyguarzii cu inca un bombardier d-asta care era destul de malac laughing genul ala de "bombardier" de cartier si ma fixau cu privirea dar credeam ca mi se pare. Nu dureaza mult si ma cheama ala la el, la modul "prietene, ia vino putin sa discutam" eu nu-l stiam si am zis sa vad ce vrea, bodyguarzii plecase afara intre timp. Ma duc la el si ma ia cu tupeu sa imi vad de treaba ca tipa aia e luata, de fapt pusese ochii pe ea, nu erau impreuna trebuie sa precizez, eu m-am scuzat ca nu am stiut dar asta era chitit pe scandal pentru ca mi-a spus cuvinte ce nu le pot reproduce aici, credea ca daca sunt mai mic decat el la corp ma va intimidabig grin si mi-a pus mana in gat, tensionat si incurajat de putin alcool baut si simtindu-ma in amenintare am actionat, i-am dat 2 pumni in figura, in barba mai precis si a cazut pe spate peste o masa care era in apropiere, a daramat tot ce era pe ea big grin se facuse haos, imediat s-au activat bodyguarzii si aparent doar pe mine m-au dat afara, atitudinea lor a fost cel putin fara bun bimt, nu m-au lasat sa-mi spun punctul de vedere si m-au bruscat, ma enervasem si imi venea sa-l lovesc macar pe unul din ei dar am zis a mai bine s-o las asa si nu pentru ca imi era frica de ei ci pentru ca nu voiam mai multe probleme pentru ca aparent malacul ala a fost bodyguard la clubul ala si se cunostea cu ceilalti, era si ceva baron local din zona si dupa m-a cautat sa ma bata, astea le-am aflat ulterior de la alte persoane pentru ca m-am interesat si eu ce s-a intamplat pentru ca eu plecasem, ma mir cum de nu m-au retinut sa cheme politia sau sa sara la bataie mai multi, tot ce ma bucur e ca ala nu a murit pentru ca a cazut pe spate si putea da cu capul de ceva sau putea la fel de bine sa-mi dea o sticla in cap, un briceag etc. O perioada nu am mai calcat in zona aia cat era conflictul proaspat laughing big grin. Si uite cum pentru o femeie m-am batut eu cu unul laughing saraca nu avea nicio vina.

| SkandallKamataru explică (pentru Catennacio87):

Am si eu experiențe cu bodyguarzii laughing Am dat si eu, au dat si ei, asa e la bataie.
Asa e cand esti mai mare, toți ciumpalacii cauta anturaj si nu inteleg de ce, atat timp cat 99% dintre ei n-au calcat in viata lor într-o sala de box.
Pe toti ii auzi "Eu daca dau, dau nu ma joc laughing" "Eu cand incep sa dau nu ma mai opresc laughing" laughing... Si ei nu s-au bătut niciodată, pai nu e asa, daca vrei sa stii cu adevarat de ce esti in stare, du-te si fa sparring cu un luptator, ca ai sa vezi ca nu stii nimic, si dupa 20 de secunde ti se inmoaie si picioare si brațe, si respiri greu.
Doar aia care nu știu sa se bată latră si se dau smardoi, dar ei nu stiu ca se dau la urs cu mâinile goale laughing laughing

| Catennacio87 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ti-am mai zis ca sunt multi care sunt degeaba mari si cam atat pentru ca ei merg pe premisa "pumnii mei minte nu are" si daca dau de unul care chiar stie sa se bata le vor soate filmele din cap. Eu chiar nu aveam de gand sa ma bat in seara aia dar uneori situatiile sunt de asa natura sa rispotezi big grin am mai avut ocazii cand puteam sa lovesc dar am aplanat cu calm chiar daca interlocutorii erau niste ghertoi cu 0 educatie iar eu sunt invatat sa nu dau curs. Tehnica intotdeauna va bate muschii si marimea daca nu stii cum sa te folosesti de calitatea asta, marimea chiar nu conteaza intr-o bataie ci cum stii sa lovesti. Sincer sa fiu nu ma asteptam ca ala sa cada din 2 pumni ci ma asteptam sa riposteze si sa ne impartim pumni si picioare ca lumea dar na acum, bine ca s-a terminat bine pentru ca un singur pumn dat te poate baga la belele in ziua de azi, bataia ar trebui sa fie doar ultimul refiu in a te apara! Violenta nu trebuie incurajata!