| adrili10 a întrebat:

Sa vedem ce parere aveti despre meciurile astea :
Manchester City - Barcelona
Bayer Leverkusen -PSG
Arsenal - Bayern München
Milan - Atlético Madrid
Zenit - Borussia Dortmund
Olympiakos Piraeus - Manchester United.
Schalke 04 - Real Madrid
Galatasaray - Chelsea

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Manchester City - Barcelona:
Dacă meciul retur se juca pe terenul lui City, Barcelonei i-ar fi fost greu să treacă în faza următoarea.Aşa, cred ca va fi în optimi după 2 egaluri.Meciul seamănă mult cu sfertul PSG - Barcelona de anul trecut,cu o Barcelona cu un Messi mai mult accidentat jucând în faţa unei schipe fără experienţă.
Bayer Leverkusen - PSG:
Aici PSG se va califica nu foarte greu, chiar dacă Leverkusen are jucători de clasă, a arătat ca într-un moment important clachează, de exemplu meciul Leverkusen - United, scor 0 - 5.
Arsenal - Bayern München:
Este cea mai echilibrată optime,dar cred că experienţa mai bună a bavarezilor îşi va spune cuvântul în momentele cheie şi se va califica.
Milan - Atletico Madrid:
Dacă Milan va continua să joace cum o face acum nu-i văd prea bine într-o luptă cu echipa lui Diego Costa.
Zenit - Borussia Dortmund:
Dacă Dortmund va recupera cel puţin unul din fundaşii accidentaţi şi va mai aduce încă unul, va trece la pas de această dublă.
Olympiacos - Manchester United
Cu o atmosferă infernală în tur, grecii vor scoate un rezultat bun, dar cred că în retur Van Persie, Rooney şi compania îşi vor arăta clasa superioară şi se vor califica.
Schalke 04 - Real Madrid
Schalke se bazează mai mult pe individualităţi, nu pe jocul colectiv, iar acest lucru poate fi fatal cu Real.Madrilenii vor merge în sferturi după 2 victorii.
Galatasaray - Chelsea
Mourinho va gestiona bine aceste 2 meciuri şi cred că londonezii vor merge mai departe după un egal la Istanbul şi o victorie la Londra.
O seară bună.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exceptând meciul Arsenal - Bayern Munchen, toate celelalte mi se par plictisitoare şi previzibile.

| Șurubelniță a răspuns:

Mai e mult pana atunci, mai bine de o luna. Pot interveni accidentari pana atunci ceea ce va duce la dezechilibrarea meciurilor.
City-Barca o sa fie un meci interesant, tinand cont de forma de moment al lui City chiar ar putea avea o sansa sa o elimine pe Barca.
Leverkusen-PSG, oaspetii pornesc ca favoriti in aceasta dubla, insa sa nu uitam ca pe nemti nu ii bati asa de usor.
Arsenal-Bayern gazdele au probleme mari de efectiv si daca nu vor reusi sa-i recupereze pana luna viitoare, Bayern nu ar trebui sa aiba probleme in a trece mai departe.
Atletico ar trebui sa se impuna clar in dubla cu Milan, diavolii pur si simplu practica un joc execrabil si doar norocul i-a adus in aceasta faza a competiei. Atletico are forta de a face macar semifinale anul acesta, mai ales datorita lui Diego Costa si David Villa.
Zenit e in aceeasi situatie ca si Milan, e pot considera norocosi ca Atletico a jucat pe bune ultimul meci din faza grupelor cu Porto si ca i-a batut, altfel nu pupau primavara europeana in Champions League.
La Olympiakos-United cred ca va fi un meci mult mai echilibrat fata de ce crede lumea. Nu cred ca greii vor pierde primul meci acasa si pe Old Traford probabil ca Man U se va impune la limita.
Realul nu ar trebui sa aiba probleme cu Schalke, nu au impresionat deloc sezonul acesta si ar trebui sa se impuna destul de usor.
La Galata-Chelsea, sunt curios daca Mancini va reusi sa-l surprinda pe Mourinho, sansele sunt mici dar nu imposibile, pana la urma Galata a eliminat-o pe Juve, n-are un lot rau, ar putea sa-i puna probleme lui Chelsea.