| qweer a întrebat:

Ce parere aveti despre poezie?
Am si eu una si vreau parerea voastra!

O raza de la soare
Pe al tau chip frumos
Dintr-o inima mare
Un poem siropos
Un trandafir rosu
Ca sangele arzand
Arzand de nerabdare
Pentru un sarut
Iubirea e o joaca
O joaca de copii
O joaca ce te doare
Dar fara sa stii
Eu nu mai am cuvinte
Nici rima nu mai iese
Inima ma doare
Dar fara sa-ti pese
Acum vreau sa inchei
Dar nu pot
Nu reusesc
Nu pot fara sa-ti spun
Un sincer TE IUBESC
Cand inima ne doare
Doar un remediu avem
O simpla sarutare
Citind un poem
Si-un trandafir
Ce-asteapta
Perecea de-un minut
Si stele arsand
Si lacrimi curgand
Buzele ard
Dupa un sarut
In ochi tai senini
O stralucire aparte
Pe fruntea ta suava
Apare o strigare
O strigare de-amor
Amorul fiind
Un sentiment amar
Pe care eu il simt
Si pentru ca
Dupa amor tot tanjesc
Iti spun un dulce TE IUBESC!

O am pusa si pe blog http://adynablog.blogspot.com/......siile.html alaturi de ceea de primavara si o mai am si pe clopotel http://www.clopotel.ro/prieteni/talent/view_talente.php

vreau si eu pareri plzzzz XoXoXo :X :X :x :x :x :x dau vot si fundita daca vreti... dar vreau pareri sincere...

3 răspunsuri:
| beautifulkiss a răspuns:

Buna sincer este draguta poezia.E plina de romantism:XBravo.Numai bine.

| dyannee a răspuns:

E bunicica.Dar nu faci mare lucru cu ea.In ziua de azi, oamenii nu mai sunt romanticii de altadata.
Iti recomand sa citesti poezie moderna. Poate te inspira si vei fi in stare sa realizezi lucrari mai reusite.

| qweer explică:

Nu vreau sa fac nimic cu ea draga *dyannee* vroiam doar pareri laughing si va multumesc pentru ca am primit pareri sincere blushing happy big grin