| Adryenutzu a întrebat:

de curand solenza mea se mai confrunta cu o problema imi fasaie ceva pe toba cand i-am schimbat toba am gasit vreo 2 carbuni de aia din catalizator acum nu stiu ce sa zic oare sa se fi infundat catalizatorul de tot!?

1 răspuns:
| pufulescu a răspuns:

Daca ai gasit in toba din spate bucati din fagurele catalizatorului inseamna ca acesta este distrus. Fasaiala nu stiu de la ce vine dar se poate afla usor, ridici masina pe elevator cu motorul pornit si simti cu mana pe unde rasufla esapamentul. Mie imi pare rau ca a disparut Solenza, este masina pe care am invatat "meserie ". Trei probleme avea si atat! Articulatiile pe fata dar asta si din cauza drumurilor, amortizoarele spate care curg din fabrica incepand si esapamentul execrabil, tabla de ultima calitate.