| SunIsUp a întrebat:

Salu` happy... ce inseamna fair-play? thinking fundita tongue

Răspuns Câştigător
| mAkE_2626 a răspuns:

Normal, toate jocurile ar trebui sa aiba fair-play.Ai vazut cand se bat handbalistii, fobalistii la Tv.Ala nu e fair-play. E doar un joc, nu trebuie sa o luam asa, sa ajungem atat de departe. Fair-Play=joc drept, adica daca cineva a picat pe gazon, si adversarul are mingea, o da afara, ca sa isi revina adversarul.Asta-i fair-play.:* ai grija de tine.

3 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Fair-play este un termen folosit mai ales in jocurile sportive.
Mot-a-mot, inseamna joc drept, cinstit.
Sper ca te-am ajutat!

| Deddu a răspuns:

Pai "de ambele parti" sau mai bine zis"impartial" sa fii fair-play adica sa nu sustii numai o singura parte. sper ca ai inteles cevalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! De obicei cuvantul fair-play se foloseste in jocuri, sporturi, etc! Fair-play inseamna corect, adica de exemplu intr-un meci de fotbal unul din jucatori loveste coechipierii, iti distrage, ei bine nu este fair-play, sau arbitrul favorizeaza o echipa, deci nu este fair -play! Iar un jucator care este fair-play, ei bine chiar daca a pierdut el isi felicita adversarii! happy Cred ca ai inteles... Funda?
Multumesc anticipat

Pa, pa.