| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am 13 ani, si am o problema, stiu ca na, unii dintre voi asa faceti misto dar asta e, deci. Eu m-am mutat la o scoala noua intr-un oras, eu petrec foarte mult tip la PC pentru gaming, pentru a ma juca, stiu si putin HTML, iar acum mama s-a trezit sa imi zica ca de saptamana viitoare cu cu PC-ul, doar sambata, eu asa am fost obisnuit, la scoala aveam note OK 7+, eu i-am spus ca asa ma joc pe PC dupa ce invat, scriu, si asta, dar ea zice ca dupa aia trebuie iarasi sa repet, ca daca stau pe PC uit tot, cum as putea sa o conving sa ma lase si pe mine in timpul saptamanii?

Răspuns Câştigător
| Innsbruck a răspuns:

Spune-i ca inca esti copil si mai bine pierzi timpul acum la PC decat cand o sa fii mare si o sa trebuiasca sa inveti, iar daca nu te lasa acum cand o sa fii mai mare o sa te concentrezi mai mult pe pc decat pe invatat, viitor...

1 răspuns:
| DANNY1004 a răspuns:

Tu o stii cel mai bine pe mama ta, ca sa iti dai seama cam ce ar merge. Eu cand trebuia sa o conving pe mama in legatura cu ceva si vedeam ca nu prea merge, schimbam tactica si il convingeam intai pe tata si el vorbea cu ea.
Intre timp lucrurile s-au schimbat si am ramas pe cont propriu, dar si intre mine si mama altfel stau lucrurile acum.
Poti sa incerci mai intai sa te lase macar putin in timpul saptamanii in fiecare zi la PC si daca te descurci bine la scoala sa iti dea voie mai mult dupa aceea.