| ixionJR a întrebat:

Am o problema cu pc-u, am avut niste probleme asta vara si l-am dus la reparat, si acu vreo luna a inceput sa baraie, am fixat cablul de net iar zgomotul a incetat, dar in ultimul timp a reaparut baraitul acela si tot miscam ori unitatea ori firele, iar azi am decis sa scot sa vad care e treaba, si am reinfiletat un surub la placa de baza, fiinda am vazut ca are un joc, ideea e ca am folosit o surubelnita cu magnet in varf (eu nu ma pricep deloc la partea hard), si dupa ce l-am pornit a disparut momentan baraitura dar a aparut o alta secventa de sunet (un sunet subtire si greu de auzit, care incepe si se opreste brusc ), nu se aude tare dar, ma ingrijoreaza... ati putea sa-mi dati niste sfaturi sau ceva, o idee, ca n-am chef sa merg iar la nu stiu ce tampit de reparator cum am mai facut. Multumesc anticipat si funda la cel mai util raspuns!

1 răspuns:
| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Deschide unitatea, adică, carcasa si curăta de praf cooler-ele. Adica acelea care se invart. Bagă uscatorul si sterge de praf pe acolo. Si eu am desfacut acel ventilator de la placa video si am sters praful. si acum nu mai baraie.