| George20123 a întrebat:

Salut, am vazut ca la joburi pe net scrie "studii medii". Asta inseamna ca trebuie sa ai liceul terminat si bacul luat?(sunt clasa 11).

3 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Da ca fara Bac rar te mai angajezi unde vrei tu.

| kar1GaNNN a răspuns:

Bac-ul nu trebuie neaparat la multe joburi. Dar 12 clase ar fi bine sa le ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De regula, unde se cer studii medii, se precizeaza daca asta implica si diploma de bacalaureat. Deci nu neaparat ti se va solicita si diploma de bacalaureat. Depinde de cerintele fiecarui angajator, dar e foarte indicat sa ai diploma de bacalaureat.