| mihaielo a întrebat:

Salut, azi un copil mi-a facut un truc, adica imi spunea sa ma gandesc la un nr de la 0 la infinit, dupa aceea ma punea sa adun cu niste numere si sa scad, iar la final zicea sa scad cu numarul la care m-am gandit, iar dupa zicea la ce carte m-am gandit, stiti cum se face, funda

2 răspunsuri:
| 10Math a răspuns:

Daca te gandesti la orice numar, il aduni cu 11 apoi il sczi cu numarul la care te-ai gandit iti da numarul 9

| 10Math a răspuns:

Te gandestila un numar il adunci cu 11 si sczi numarul la care te-ai ganditi si rezulta numarul 9 e valabil pentruricare numar de la 0 la infini dar se poate si cu alte numere si metoe asta-i mai usara. xD