| aimullah123 a întrebat:

Salut!
Ce credeti ca s-ar intampla in lume in cazul unui razboi nuclear global?
Ce se intampla cu oamenii? Exista adaposturi (buncare) unde oamenii vor fi dusi ca in filme?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Viata nu este ca in filme. In buncare ajung doar cei care platesc gras.

| Dismally a răspuns:

Cel mai probabil ne-am intoarce in Evul Mediu. Nu exista adaposturi pentru toti oamenii, o parte vor muri pe loc, altii vor muri in timp. Vom pierde cam tot ce avem acum - civilizatie, progres tehnologic etc.

| Continchiscontsters a răspuns:

Eu cred 100%ca ar fi mult mai rău decât în filme și clar ar fi un haos imens pe care nu ai cum să-l descrie sub nicio forma păcat ca vor muri enorm de mulți oamenii nevinovați și mulți copii nevinovați căci ei bine mers vor fi pe iahturile lor de sute de milione de euro iar ceilalți se vor muri pe capete fără număr iar ei vor fi cei care vor sărbători masacrul pe când noi vom fi scrum și praf ma tem ca asa va fi. Doar Dumnezeu poate opri o mână rea ca asta doar el poate opri răul ăsta să ne rugăm la Dumnezeu sa nu se întâmplă niciodată una ca asta căci vor muri enorm de mulți oamenii nevinovați