| Alexandruchirit a întrebat:

Salut! Ce parere aveti despre miturile/legendele paranormale, de exemplu mireasa din padurea Cotosmanu, padurea Hoia Baciu, ambulanta neagra, etc. Credeti ca sunt reale? Eu personal, cateva le-as crede.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Povesti.
Aia cu ambulanta neagra iti trebuie si putina minte sa o iei de buna.

| Hyperion7 a răspuns:

Nici un mit sau legenda nu sunt adevărate.
Au ele un sâmbure de adevăr, dar doar atât.

| mODIN a răspuns:

Am locuit fix la intrarea in padurea Hoia Baciu. Locul ala e centrul de adunare al hipiotilor drogati din tot Clujul. La cate pastile inghite omul de rand care intra in padure, ar fi si culmea sa nu vada strigoi si fantome.

| FreddieM a răspuns:

As fi dispus sa cred, dacă se pot demonstra cu probe.
Pana atunci, rămân legende metropolitane. Nici măcar nu pierd timpul sa le citesc.
Cheers

| ScottishPrincess a răspuns:

Doar mituri si legende.