| Ionică a întrebat:

Cine locuieste in strainatate? Pentru cei care locuiesc in strainate, spuneti in ce tara stati, de ce ati plecat din tara si cum e acolo. Multumesc!

4 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

Eu locuiesc in Spania, am venit aici in vizita al sora mea si m-am indragotit de viata asta, exista mult mai multa distractie, libertate si bineateles un trai decent. mi-am format o famile aici si nu cred ca ma voi intoarece in tara.

| Leea1234 a răspuns:

Eu locuiesc de 3 ani impreuna cu sotul si copilul in spania, de ce am plecat...pai am plecat de nevoie, lipsa banilor, si datoriile multe m-au impins sa plec...acum mi-e bine, am serviciu, copilul meu merge la un colegiu bun, am posibilitatea de pleca in vacanta chiar si de doua ori pe an (lucru care in romania era imposibil)dar uneori imi este dor de viata sanatoasa din tara mea, de verdeata primaverii, de caldura verii, si de zapada iernii, aici nici macar sarbatorile nu sunt asteptate cu aceeasi bucurie. in rest este bine, romanul este invatat si cu bine si cu rau si se adapteaza usor in aproape orice mediu!
sa auzim numai de bine!

Răspuns utilizator avertizat
| didiana a răspuns:

Buna! Am plecat in Franta.Am plecat pentru ca nu imi prea place Romania asa ca m-am decis sa plec in strainatate dar in continuare tin legatura cu familia. E foarte frumos acolo si sunt multumita si de oamenii de acolo ci si de orasele care sunt foarte curate nu ca la noi unde e plin de gunoaie pe jos.