| TheMoon15 a întrebat:

Salut! Daca am o sticla de parfum tom ford de exemplu care costa 2000 de lei, din punct de vedere social ce se face cu ea dupa ce se termina parfumul? Se arunca sau se pastreaza de decor?

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu este o regula fixa la nivel social, nici macar una nescrisa.Fiecare face cum il taie capul.Majoritatea oamenilor arunca aceste sticle, cand de fapt ar trebui sa fie reciclate(de exemplu Sephora are un asemenea program si cutii de colectare distribuite in majoritatea magazinelor, dar nu mai stiu daca iti ofera ceva in schimb; cand am fost eu nu am intrebat, ca nici nu asteptam nimic, nu sunt clienta fidela acolo). Daca vrei s-o pastrezi ca decor nu te opreste nimeni.