| Popa_George_1996_u2Sd a întrebat:

Salut, eu m-am mutat intr-o chirie recent in Bucuresti si am inchiriat o masina prin aplicatia Spark si am parcat-o in fata bloclui, pentru ca apartamentul are si loc de parcare. Am lasat masina acolo vreo 2 zile pana intr-o zi cand m-a suna la 8 seara in timp ce aveam sedinta la munca (lucrez pe tura de noapte). Asa ma suna la 8 noaptea de la firma de parcari ca cica a venit proprietarul locului si sa mut masina in momentul asta ca cheama politia sa o ridice. Le-am spus ca nu pot ca sunt in sedinta si cica e locul meu.

Fix dupa ce am terminat sedinta, proprietarul urca sus si nici nu deschide bine usa si cica: "Va dau afara va dau afara" ne-a facut o panarama mare. I-am explicat exact cum sta situatia si cica vecinu nu stiu care l-a sunat i-a zis de mine ca cica am parcat pe locul lui (aparent alt vecin folosea locul ala) ca cica "ce e ala, handicapat, gay cine e ala?".

Eu mai aveam un pic si imi faceam valiza, dar am stat calm. In apartament cu mine (lucrez de acasa) era un prieten care venise de la aeroport din Germania si l-am lasat sa stea putin pana sa plece acasa.

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Si care este intrebarea?
Ai o panarama de proprietar. Personal mi-as cauta alta chirie, si as rezilia contractul in cea mai moarta perioada posibila. Sau, l-as reclama la politie ori ANPC.