| wingis a întrebat:

Salut.Ieri era sa imi rup degetul de la mana(degetul mic). Nu mi s-a umflat! Dar ma doare ingorzitor. Ce e de facut? Care e cauza durerii?

7 răspunsuri:
| Butsilee a răspuns:

Du-te la farmacie si cerei un gel/crema pentru luxatii si iti va trece intr-o ziwinking

| Raluca1724 a răspuns:

Eu mi-am prins odată degetul în uşă, dar l-am ţinut imediat în apă rece, apoi am dat cu spirt şi a doua zi nu mă durea. Să ai grijă pe viitor, căci poţi păţi ceva mai grav, de exemplu nu ţi-l poţi luxa pur şi simplu, dar ţi-l poţi rupe, doar dintr-un mic accident.
Raluca

Am o intrebarehappy. Cum ai reusit sa iti rupi degetul? fara nici o gluma acum big grin

| papushik_2619 a răspuns:

Mergi la farmacie si cere bengay. este o afili care calmeaza durerea.

eu am patit acelasi lucru doar ca la mine s-a umflat apoi mia mai trecut cu alifia dar tot ma doare asa ca voi merge la un medic si imi voi face o radiografie

| RobYnRobYn a răspuns:

Cum au spus si ceilalti useri:poate fi o luxatie sau mai poate fi un mik hematom la baza...depinde doar cum era sa ti-l rupibatting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabile este o entorsa. nu e nimic grav. important este sa iti tii degetul imobilizat cateva zile. daca il poti misca nu e rupt

| tudor_9886 a răspuns:

Te va mai durea 3 4 zile si pe urma nu mai ai nimic