| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune cum si in ce photoshop as putea face poze de genu asta? totul sa fie gri si negru iar anumite obiecte sa fie colorate? De exemplu asa: http://www.google.md/......tp?/imgres r:10, s:356

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

În orice Photoshop, faci o selecție pe zona care vrei să rămână colorată. Folosești Lassoo Tool (oricare dintre ele ți se pare mai comodă), apoi inversezi selecția (Select > Inverse Selection sau Ctrl+Shift+I), apoi apeși Ctrl+Shift+U și tot ce se află în afara zonei selectate inițial devine alb-negru.