| lala_2090 a întrebat:

Salut imi puteti spune si mie niste statusuri misto

5 răspunsuri:
| oanna_7222 a răspuns:

Sa poti sa crezi Cand unii te insala, Sa te ridici Cand altii te doboara, Sa poti pastra Cand altii vor sa te alunge Sa razi chiar daca sufletul iti plange Si cald ramai Chiar daca afara ninge Aceasta-i arta DE A INVINGE

Si ce usor e sa zambesti`. cand ai incredere`n ceea ce esti`

Ce să iţi fac? Asta e firea, credeai că în viaţă te inşeală doar privirea?

Sunt extrem de simplă şi extrem de clară dar pot fi şi extrem de calmă şi extrem de vulgară

~Ca multe vin si toate trec chiar daca raman semne Si orice semn se vindeca dupa o vreme!

Vreau sa-i fac sa zambeasca pe cei care au plans si sa-i uit pe cei care m-au uitat

Acum ar trebui sa stii mai clar ce vrei. El are de pierdut, tu esti OK!

Dintre toti cei care vor intra in viata ta, numai prietenii adevarati vor lasa urme in inima ta."

nu vreau poveste de amor, povestile-s triste si dor...

Viseaza ca si cum ai trai vesnic, dar traieste ca si cum ai muri azi, caci nu conteaza anii din viata ta, ci viata din anii tai..."

tu spui ca te detesc, stii bine ce gandesc, ce vrei sa fac mai mult decat sa te iubesc

Oamenii se întâlnesc şi se cunosc. Apoi se despart. Se despart pentru că au făcut imprudenţa de a se cunoaşte. Se despart, dar nu se uită!

vreau sa desenez o lume colorata, vreau sa impletesc rauri de lacrimi, vreau sa te prind de mana si sa iti ating inima, vreau sa ma tii de mana si sa nu imi mai dai drumul niciodata

Prieten este cel cu care imparti amintirile de ieri si bucuriile de azi

Ai facut lucruri pe care acum le regreti Daca nu inveti din greseli o sa le repeti!

A doua oara n`o mai fac mi-am bagat mintile in cap

ochii tai ascund secrete
Ca jurnalul unei fete.

De cate ori sa mai repet ca pot sa te astept?
De cate ori ma uit la ceas de-atatea ori respir incet

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge. Uite`o dupa putin timp' Zambeste si e Dulce

Sunt momente in care ai nevoie de-o mangaiere! sunt momente-n care plangi si-ai vrea sa simti placere... happy!
Cei care nu au loc de mine sa stea inghesuitsi!

| Deutza97 a răspuns:

Iti spun eu. sunt compuse de mine :
1. Nu fi trist, Uita ca esti specialist, Fiindca ai fericire, De la a ta iubire
2. Nu poti sa-ti bati joc, Si cu altii sa faci poc, Caci numai ai sperante, La ale tale dorinte
3. Sa-ti pierzi prietenii, Nu e ca si cum ai premii, Caci ii pierzi definitiv, Fara a primi calificativ
4. Cand parintii divorteaza, Nimic numai conteaza, Caci ramai cu durerea, Si dispare fericirea
5. Fericirea e pretioasa, Ca o fata pretentioasa, Sa n-o risipesti, Caci faptele vor parea povesti

| crina01 a răspuns:

Colo sus in cimitir
Stau mormintele in sir
Daca faci misto de mine
Fac un loc si pentru tine

| crina01 a răspuns:

Opriti planeta... vreau sa cobor

| Karina_2903 a răspuns:

●Am facut prea multe si totusi prea putine happy Dar daca am doua` fete, pe care mi`o stii mai bine? smug;; ●

Sun`o! Spune`i ca ţi`e gol sufletul ca să`şi amintească ca iţi plăcea să o vezi zâmbind!

Nu exista nici tradare, nici inselaciune, nici minciuna, ci doar zile si nopti in care devenim altii."

Nu am nevoie de averi, am nevoie doar de un baiat care ma suna sa imi spuna: "ai grija de tine, iubita te pup, noapte buna!"

Mint cand spun ca nu mai am trecut. cand de fapt cu trecutu`traiesc. si ma dispera faptul`ca nu te mai gasesc

Si... acea voce dura-mi spune"Ai gresit mult si uite. l-ai pierdut!"

Peste obraji o ploaie de lacrimi se vede... Cad in genunchi... "Doamne, cum l`am putut pierde?!"

Stii ca nu` poti s` pacalesti p` nimeni, dar in fne oh go on. Sunt ca sh Smiley, 0ficial imi merge bine!

"Viata mea e un fitil. Ea m-a invatat sa fiu matura` si uneori copil :X [ happy ]..."

funitza?smug