| PangeeaRogvaiv a întrebat:

Oare animalele au un al saselea simt?

Răspuns Câştigător
| fl3bletzeatha a răspuns:

Al saselea simt al animalelor a fost descoperit de oamenii de stiinta germani. Cercetatorii universitatii din Munchen au studiat un timp indelungat miscarile animalelor migratoare pentru a afla si ce contribuie la deplasarea animalelor pe distante foarte mari. Se pare ca la baza migrarii acestora se afla niste celule specializate care sunt dotate cu proprietati magnetice.

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Presupun ca da.Ma gandesc la anumite situatii, probate, cand animalele au devanit foarte agitate, in acelasi timp in care stapanii lor treceau prin momente tragice.La fel se manifesta si cu putin inainte de cutremure sau alte calamitati naturale mai dure.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista

| ImiPlacToate a răspuns:

Au simturi dar nu si pe al saselea, O zi buna