| catacatuxa2000 a întrebat:

Seara trecuta am primit un mesaj in care scria ca am castigat un laptop si alte chestii. Am dat pe el si am vazut ca trebuia sa aleg ce vroiam. Credeam ca este facatura, dar am citit niste comentarii care contraziceau acest lucru. Am pierdut steul si nu stiu unde il mai pot gasi. Era ceva de la android. Ma poate ajuta cineva macar cu un sfat?

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
asta nu e nimic, eu am primit un apel pe telefon, si ma informa ca am castigat in urma tragerii la sort, o masina si 10000 de euro, suna tentant nu? dar l-am lasat sa isi faca treaba, sa isi joace rolul si vreau sa zic ca a jucat destul de bine rolul unui reprezentant al nu stiu carei firma, dar la urma tot s-a inpotmolit, cada era ceia ce pretindea a fi, trebuia sa imi ceara asa zisele date de contact, an nastere etc, dar el a trecut exact la ce il durea si anume...sa cumpar o cartela si sa ii dam acel cod de 14 cifre, si apoi i-am dat replica.
Suna la alta poarta, ca pe mine nu ma duci! a izbugnit in ras si a inchis...deci ..de sarbatori multi infractori au nevoie de prostia omeneasca pentru a se inbogatii.
O frumoasa zi sa ai si sarbatori fericitehappy

5 răspunsuri:
| Zatharra a răspuns:

O mare ţeapă!

| Hevnoraak a răspuns:

Basme,fraudă se numește asta.Nu-i da atenție.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Sa nu crezi in mesajele astea, sunt numai facaturi, vor sa pacaleasca oamenii sa trimita sms la nu stiu ce numar, mesaj care costa foarte mult. Astfel se imbogatesc ei si tu iesi in pierdere

| deepinlovewithyou a răspuns:

Hei! Niciodata sa nu crezi in concursuri sau premii care sunt trimise prin mesaj. Concursurile sau premiile adevarate sunt cele care apar la TV prin reclame! Asa am primit si eu intr-o zi un mesaj, cum ca am primit 5 euro credit, am incercat sa vad daca era adevarat si nici macar 5 centi nu aveam. Asa ca nu mai crede in astfel de mesaje cu concursuri si premii, ca nu sunt adevarate! Concursurile adevarate sunt afisate in reclame la TV sau pe paginile oficiale de facebook ale organizatiilor mari, sau a televiziuniilor etc. Bafta!

| roxanaioanaMaria a răspuns:

Buna,sa stii ca nu este adevarat acest lucru asa am patit si eu dar nu i-am dat inportanta! ASa CA nu te mai gandi la chestia asta e o facutura si chiar daca vrei chestia aiai cauta in msj vechi!