| anonim_4396 a întrebat:

Salut. Stiu ca se castiga bani din tiktok, mai exact din promovarea anumitor branduri, jocuri, campanii, etc.
Am o suma de 300 de mii de urmaritori, cat de cat maricica, nu dau numele contului, insa am vazut ca altii chiar de la 100 de mii incep sa promoveze. Pana acum eu nu am fost cautat pentru a face reclama, insa nu stiu daca ei trebuie sa ma caute pe mine sau eu trebuie sa le dau un email, propunandu-le o colaborare in schimbul unei sume.
Ma gandesc ca daca le trimit eu, par fomist dupa bani, dar altfel nu-mi explic cum pana acum nu am fost cautat.
Nu stiu cum fac restul de au colaborari, dar vreau o parere, e ok ideea de a cauta tu firmele pentru colaborari in loc sa te caute ei?

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa cauti si tu.
O sa trimiti 100 de mail uri din care iti raspund poate 10 din care 1 e chiar interesat. Cam asa merge treaba daca nu esti vreo vedeta care sa ofere si imaginea sa nu doar urmaritori