| Vlad4658 a întrebat:

Salut, sunt clasa a 12 si am bacalaureatul, profil tehnologic, la matematica e relativ usor daca primul ex e 1+2 exemplu si matrice poti lua usor peste 7. Nu prea sunt cel care invata sunt dansator profesionist majoritatea timpului in petrec in sala ptc asta e cariera mea. Bun nu conteaza vreau sa stiu daca din septembrie e bine sa invat la romana si bio + ca fac pregatiri la aceste materii, voi cum ati invatat? cei de la tehnologic?

2 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Dacă zici că e ușor să iei 7 la mate e clar că îl treci (nu ca ar fi greu sa iei 7 la mate). Fă multe variante de bac, citeste bine cartile importante de la subiectul 3 de la romana, invata structura unui eseu si o să-l iei usor.
Nu te stresa prea mult. Singura sugestie sau sfat e să dai la Geografie și nu la Biologie.

| VreauSăIauBACul a răspuns:

La română găsești niște materiale bune aici: https://www.facebook.com/Vreau-să-iau-BAC-ul-521961071330886/