| anonim_4396 a întrebat:

Ajutati-ma, lamuriti-ma cu urmatoare problema, nu stiu cine are dreptate, daca am gresit cu ceva. Azi, impreuna cu o colega trebuia sa ne întâlnim cu profesoara pentru a discuta despre ceva. Ne-am hotarat sa ne întâlnim pe la jumatate. Eu am ajuns, ea nu venise inca. Peste 10 minute apare profesoara, grabita, mi-a zis ca ne vom intalni luni pentru a discuta mai mult, acum e ocupata. Eu am anuntat-o apoi pe colega ca am vorbit cu profa, ca azi nu poate. Peste cateva ore, ma critica ma cearta ca de ce m-am intalnit cu profa, de ce am vorbit cu ea, de ce nu am asteptat-o sa vina si ea.
Nu inteleg, ce se intampla? Eu am anuntat-o, i-am zis sa nu mai vina, mi-a zis ca nu am caracter, ca nu am anuntat-o si altele. Am aflat ca a venit si ea pana acolo, desi i-am zis sa nu vina, ca ne întâlnim luni.
Trebuie sa fiu eu mai atent, sau ce? Nu a inteles ea ce i-am explicat?

Mesajul care i l-am trimis,, Salut! M-am intalnit cu profa si a spus ca ne întâlnim luni, azi e ocupata si nu poate vorbi. Ne vedem luni. "
O zi buna!

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se pare ca a fost o lipsa de comunicare si colega o sa vada ca ai dreptate cand va veti intalni luni cu profesoara. Se poate si sa nu-si fi citit mesajele.

| Trolli a răspuns:

Stai linistit. Tu ai anuntat-o, dar nu a inteles ea prea bine sau poate nu a auzit tonul de la telefon cand a primit mesajul de la tine.
Luni va vedea ca ai avut dreptate, ca nu i-ai ascuns nimic si ca ai caracter.
Pana atunci nu te stresa pre tare, bucura-te de week-end. Rezolvati voi problema de comunicare luni.

| MadRaven a răspuns:

Poate nu a înţeles bine. Sau poate i-o fi zis cineva vreo bârfă falsă.

| AndyLavy a răspuns:

Buna.happy.tu ai fost destul de clar in mesajul tau, dar daca respectiva nu a inteles ii poti explica situatia exact cum ne.ai expus.o si noua.si nu iti mai face atatea probleme, pentru ca nu ai gresit cu nimic.stai linistit.astea sunt neintelegeri minore, si numai cineva fara minte ar face scandal din atata lucru.

| Darkness13 a răspuns:

Poate nu a inteles, desi mesajul este destul de explicit.
Data viitoare ar trebiu sa o suni, sa fii sigura ca intelege.
Acum ar trebui sa ii explici ca a fost doar o neintelegere si sa va impacati happy
Happy end!